3 dárky, které potěší každého a můžete si je jednoduše vyrobit doma

Vánoce jsou za dveřmi a v obchodech vypukla hotová apokalypsa. Co takhle jim na to letos neskočit a pokusit se vyrobit alespoň část dárků sami doma? Udělají stoprocentně větší radost než ty kupované a vás potěší dvojnásobně, to mi věřte.

Marketingové kampaně jedou před Vánocemi na plné obrátky. Na každém rohu na vás někdo nebo něco křičí, co všechno si musíte koupit. Ano z Vánoc se již stalo něco jiného, než dřív. Svět se zahltil mnohdy zbytečnými věcmi a kouzlo bezstarostných svátků se vytratilo. Místo toho začínají soutěže o nejkrásnější tabuli, nejlepší jídlo, pití a taky nejdražší dárky. Jestli se toho budete účastnit, zůstává, tak jako každý rok jen a jen na vás. 

Minulé Vánoce byly první bez dárků a i bez stromečku – více tady. A pomalu se z toho stává jistý zvyk. Není těžké říci ne všem okolo a udělat si vlastní Vánoce, nejtěžší je tohle šílenství prohlédnout, pak už jde všechno samo a hladce.

Proto vám dnes přináším alespoň 3 tipy na úžasné dárky, které jsem buď dostala nebo vyrobila pro druhé a vždy měly obrovský úspěch. Navíc bez žádného zbytečného utrácení a s láskou pro vaše nejbližší.

1.Svíčky

Pěkná svíčka většinou potěší každou ženu. Na Internetu najdete bezpočet návodů na jednoduchou výrobu nejrůznějších druhů svíček. Můžete vyzkoušet gelové, voskové nebo olejové. Všechny vypadají skvěle! Stačí vybrat pěknou sklenici, posbírat doma pár dekorativních předmětů na ozdobu a potom už si vystačíte se svojí kreativitou a citem. Svíčku potom hezky zabalit a přidat visačku “homemade” a máte perfektní dárek pro kohokoliv.

2. Fotokniha nebo album či sešit plný vzpomínek

Fotky jsou nejkrásnější dárek. Teda alespoň podle mě. Předávají druhému člověku  zmrazené, důležité momenty v hezkém obalu, jako vzpomínky na nejrůznější cenné chvíle. Fotky jsou vždycky vděčné a ještě jsem neviděla nikoho, koho by nepotěšily. Stačí se podívat na svatbách či na oslavách, jak všichni hosté poctivě zkoumají všechny členy rodiny a usmívají se. 

Pro důležitou osobu ve vašem životě můžete vyrobit malé album, sešit nebo fotokoláž na papíře plnou emocí s vtipnými popisky. Můžete to vyrobit z poslední dovolené, důležité chvíle nebo jako časovou osu nějakého období. Cestovní deníčky, kniha vašeho vztahu, fotoalbum domácího mazlíčka – to vše můžou být perfektní nápady.

3. Jídlo, domácí zavařeniny nebo dobroty

Další věc, kterou můžete dát komukoliv a bude ji mít rád, je jídlo. Košík poskládaný z oblíbených potravin nebo dokonce vašich domácích zavařenin či výrobků je nádherný dárek. Domácí čaje, marmelády, paštiky, sirupy – prostě cokoliv, co má dotyčný rád – seskládané dohromady, pěkně zabalené udělá VŽDY více parády než kosmetická sada dobré značky koupená v supermarketu. K daným potravinám můžete dát visačky o složení, sběru nebo detailech vaší výroby. Vše se počítá!

Každým z těchto dárků uděláte většinou více radosti, protože jsou osobní. Nenutily člověka tolik utrácet, ale přinutily jej tomu dárku věnovat špetku vašeho času. A jak všichni určitě už víte, čas je to nejcennější, co někomu můžete dát. 

Tak zkuste něco vyrobit a klidně mi pošlete vaše výtvory!

Budu se moc těšit

S láskou

Vaše

Ann

Ann
Ann

Writes this blog for joy, happiness. Spreading love, healthy tips, fashion trends, and a healthy lifestyle over the world. She is trying to discover an easy way for everybody to help and understand the planet. She loves the sea, exploring new places, lovely dresses, food, coffee, and fresh flowers. She is just another free soul.
Thank you so much for every visitor, comment, or sharing.
Live your life every day don’t wait for Friday or Monday because #lifeisabeachcocktail . com !

Find me on: Web | Instagram

2 Comments

 1. 2. 12. 2019 / 23:34

  Já teda musím nesouhlasit s nadpisem článku 😀 Svíčky mi příjdou jako ten nejhorší dárek. Nemám ráda svíčky a příjde mi to stejně hrozný jako barevný ponožky…Omlouvám se :/
  Ale album/sešit vzpomínek je zas podle mě super tip, hlavně osobní a jde vidět, že do něj člověk vložil hlavně to nejcennější – čas.

  • Ann
   Author
   9. 12. 2019 / 14:28

   Tak neříkám, že je to super originální dárek, ale ručně dělaná svíčka např. s kousky sušených květů by mě teda potěšila. Je ale jasné, že každý má radost z něčeho jiného… 😊 Přeji hodně štěstí s výběrem těch správných dárečků! 😊

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *