5 #filmů, které potěší Vaši duši o dlouhých zimních večerech

Za okny padá sníh a brzy se stmívá. Už se nemůžete dočkat až si doma uvaříte horký čaj či napustíte teplou vanu a potom se zachumláte do peřin. Rádi byste si odpočinuli a pustili si nějaký dobrý film? Který stojí za to si stáhnout a dosledovat až do konce? V tomto článku vám dám tipy na podle mě nejlepší nebo nejzajímavější filmy různých druhů či žánrů a můžu vám garantovat, že pokud je začnete sledovat, určitě se vám budou líbit. Samozřejmě, že skvělých filmů je hodně, já jsem se jen snažila vybrat ty, které nejsou až tak “profláknuté”, ale o to jsou možná více zajímavé.

  1. Dobrodružný – Tanec s vlky (Dances with Wolwes)

Úžasný film Kevina Costnera, který si mimo jiné zahrál i hlavní roli. Pokaždé když ho vidím, mám v některých částech husí kůži. Velkolepou výpravu doprovází nádherná hudba a skvělé herecké výkony. Tento velmi povedený westernový snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Michaela Blakea, který byl i autorem scénáře. Film se odehrává v druhé polovině 19. století a popisuje život poručíka Dunbara, který se spřátelí s vlky a také s Indiány. Můžete zde vidět nádherné záběry přírody, tehdejší kultury a nakonec i zvířat. Jen pro zajímavost Kevin Costner si prý velmi pečlivě vybíral všechny spolupracovníky. Všichni museli něco vědět o indiánské problematice a také si svoje znalosti prohloubit. Stejně odpovědně si vybíral i herce, kdy představitelé Indiánů museli absolvovat třítýdenní kurzy, aby se alespoň informativně seznámili s lakotštinou. Pokud máte rádi dobrodružství, rozhodně doporučuji.

  1. Akční – Uprchlík (The Fugitive)

Můžu popravdě říct, že když jsem viděla tento film poprvé, skoro jsem ani nedýchala, jak byl napínavý. Režíroval ho Andrew Davis a hlavní roli si v něm zahrál Harrison Ford. Hraje zde úspěšného chirurga, kterému jednoho dne zabíjí ženu, vrhne se jí na pomoc a útočník ho napadne a uteče. Když později vypráví tuto pravdivou historku u soudu, nikdo mu ji nevěří a odsoudí ho za vraždu k trestu smrti. Jednoho dne se mu ale při přepravě z jedné věznice do druhé, za neobvyklých okolností, podaří uprchnout a stává se z něj muž na útěku, který se snaží najít důkazy, že svoji ženu nezabil. Pokud máte rádi akční i napínavé filmy, tak tento je rozhodně zajímavý a stojí za zhlédnutí.

  1. Historický – Život je krásný (La vita è bella)

Pokud vás zajímá historie a zvlášť ta válečná, je tohle skvělá příležitost, jak si oprášit znalosti. Italský film nominovaný na sedm Oskarů, který nakonec získal tři, je skvělou volbou. Odehrává se rok 1939 a jistý číšník si chce vzít svoji lásku a zachránit ji před sňatkem s jiným mužem. Vezmou se a zanedlouho se jim narodí syn – v těchto částech je film spíše komedie. Později ale odvedou celou rodinu do koncentračního tábora, kvůli otcovu židovskému původu. Ten se však snaží zachránit situaci a vše tam dělá, jako by to byla hra i překvapení pro jeho malého syna k narozeninám… Ze začátku veselý, částečně i smutný a dle mého názoru nejlepší natočený film o tomto tématu, čeká na vaši recenzi.

  1. Romantický – Pýcha a předsudek (Pride & Prejudice)

Pokud toužíte po romantice, tak tohle je úžasná volba. Spojení jedné z nejčtenějších knih Jane Austenové a Keiry Knightley v hlavní roli, vás přece musí nadchnout. Tento romantický příběh se odehrává koncem 18. století v Anglii. Manželé Bennetovi mají 5 dcer a jejich matka věří, že jediný způsob, aby žena byla šťastná, je vzít si bohatého muže. Jediná Elizabeth (Keira Knightley) však s tímto tvrzením nesouhlasí a chce se vdát z lásky. V blízkém zámečku se však zabydlí svobodný a bohatý pan Bingley, který je pro jejich matku jasný kandidát. Pan Bingley se zamlouvá Elizabethině sestře a Elizabeth se líbí jeho přítel pan Darcy. Jenže jí přijde neuvěřitelně namyšlený a taky si myslí, že může za rozchod její sestry s panem Bingley. Je možné jednoho člověka zároveň tolik milovat i nenávidět? Jak tento milostný příběh může dopadnout? Režisér se snažil tento film co nejvíce připodobnit skutečnosti a reálnosti, takže se nejedná o žádnou sladkou historickou romanci, nicméně jako romantický film má u mě 10 bodů z 10.

  1. Komedie – Bosé nohy v parku (Barefoot in the Park)

Nakonec jsem si nechala můj zřejmě nejoblíbenější film i komedii. Hlavní role patří R. Redfordovi a J. Fonda. Jedná se o starší film natočený v New Yorku. Můžu vám o tom snad říct jen to, že byl natočený podle divadelní hry a je opravdu hodně vtipný. Tento mladý pár si najde svoje první bydlení v New Yorku a bojuje se všemi nástrahami – díra ve střeše, přes kterou padá sníh, malá ložnice, žádný nábytek apod., myslím, že víc není nutné dodávat. Většinu filmu strávím v křečích smíchu, takže si určitě vylepšete náladu!

 

Mějte se krásně!

Vaše

 

Ann

Ann
Ann

Born in the Czech Republic, I spent 4 years in Spain, which is why the Mediterranean Sea holds such a special place in my heart. Fluent in Czech, English, and Spanish, I embrace the lifestyle of a digital nomad, currently traveling across the world. I studied at a classical music conservatory – playing the clarinet. I’m passionate about books, art, mindfulness, and the traditional slow-paced way of life. The night sky, sunsets, and the pleasure of tasty homemade vegetarian food make me excited.

Find me on: Web | Instagram

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *