Batería de Castillitos – nádherná pevnost plná nekonečných výhledů

Vyrazili jsme na místo, ze kterého se mi bez sebemenších příkras opravdu tajil dech. Na bývalou španělskou pevnost, která střežila Cartagenský záliv, se dostanete maličkou silnicí, která se klikatí jako nikdy nekončící had podél kopců. Cestou nahoru se vám naskytne nejeden malebný výhled na krajinu či moře, až se pomalu dostanete do cíle. Místy se nachvíli zastaví čas a vy se na krátko ocitnete v pohádce…

Europe, Spain, Murcia, Cartagena


pevnost, neuvěřitelné výhledy na moře


Od nádherné a slunečné Cartageny je Batería de Castillitos asi 45 minut cesty. Kilometrů to není zase tolik, jak by se mohlo zdát, ale příjezdové cesty jsou plné serpentin, výhledů a strmějších úseků plných adrenalinu. Jak říkám, již samotná cesta je velký zážitek! Stačí zastavit na jednom z odpočívadel podél cesty a chvíli se pokochat. Malinkou silničkou vedoucí z jedné místní vesnice pak začnete postupně stoupat k pevnosti…

Cestou nahoru se vám postupně začnou otevírat nejrůznější panoramata moře nebo nádherné krajiny. Samotná pevnost není vidět až do posledních okamžiků, než se přiblížíte ke zdejšímu parkovišti. Cestou nahoru budete muset asi párkrát zacouvat nebo se vyhnout s projíždějícími auty.

Auto odstavíte na parkovišti, které alespoň podle mě, taky nemá moc konkurenci a pokračujete již pěšky až přímo k Bateríi. Zvenku vypadá jako nádherný pohádkový hrad, protože byla postavená do tohoto stylu. Bohužel však nečekejte historickou prohlídku nebo zachovalé interiéry. Pevnost je zevnitř trochu zchátralá a neudržovaná, a tak se můžete potěšit spíše celkovým pohádkovým vzezřením, které perfektně zapadá do místních kopců. Ale ty výhledy!

Když si odpustíte tapety a mramorové krby, tak si můžete do sytosti užít nádherných panoramat. Moře je zde vidět skoro ze všech různých úhlů a nabízí více než velkorysý pohled. K nahlédnutí jsou zde i dvě velká děla, která mají mimochodem dostřel až 30 kilometrů daleko. Můžete si na ně vylézt a zabalancovat pro dobrou fotku.

Ačkoliv jsem myslela, jak dlouho a poměrně strmě jsme stoupali, že budeme ve vyšší nadmořské výšce, tak je Batería vysoko “jen” 250 metrů nad mořem. Celý výlet a hlavně výhled je zde zcela bezkonkurenční a určitě stojí za to. Pokud máte možnost a plánujete návštěvu poblíž španělské Cartageny, tak ji určitě nepromarněte.

Cestování mě nikdy nepřestane udivovat, a to jsem zatím vcelku nováček. Není nad to, když tajíte dech nad svými zážitky a s respektem pozorujete výhledy do nekonečné krajiny. Na světě je tolik krásných míst!

Posílám tedy alespoň pár fotek pro představu a potěšení.Jak se Vám líbí?

Mějte se krásně

S láskou Vaše

Ann

Ann
Ann

Writes this blog for joy, happiness. Spreading love, healthy tips, fashion trends, and a healthy lifestyle over the world. She is trying to discover an easy way for everybody to help and understand the planet. She loves the sea, exploring new places, lovely dresses, food, coffee, and fresh flowers. She is just another free soul.
Thank you so much for every visitor, comment, or sharing.
Live your life every day don’t wait for Friday or Monday because #lifeisabeachcocktail . com !

Find me on: Web | Instagram

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *