Kofeinové opojení: španělský kávový koktejl – café Asiático – Spanish traditional coffee

Každým šálkem kávy začíná ten správný pracovní den. Kdo mě zná, tak ví, že jsem velkým milovníkem kávy a káva ke mně zkrátka už tak nějak patří… Při našem posledním výletu v nádherném romantickém městečku poblíž útesů a majáku jsem však ochutnala jednu místní kávovou specialitu, kterou nejde přirovnat k ničemu konkretnímu a má zcela výjimečnou chuť…

𝙰𝚕𝚕 𝚢𝚘𝚞 𝚗𝚎𝚎𝚍 𝚒𝚜 ❤️ 𝚊𝚗𝚍 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚌𝚘𝚏𝚏𝚎𝚎.☕️ 

CABO DE PALOS

útesy, moře, kavárny a restaurace, autentická atmosféra

Na našem výletu v malém španělském městečku, které by jako omylem vypadlo ze všech cestovních průvodců, poblíž dechberoucích útesů a magického majáku, jsme se zastavili v jedné z místních kaváren. A mezi silným přílivem větru od moře a burácením vln jsem s chutí vyzkoušela místní specialitu zvanou café Asiático. Název zní poměrně exoticky a její chuť rozhodně exotická byla… Procházkou jsme se vrátili zpět a kochali se výhledem podél rozbouřeného moře celou cestu až k majáku. Kdyby začalo pršet, bylo by to jako vystřižené z francouzského romantického filmu, na který bychom se doma odmítali oba dívat.

Španělštinu tu slyšíte na každém kroku a můžete si vybírat z nespočtu malých kavárniček a restaurací. Cabo de palos rozhodně stojí za návštěvu. Ta místní a autentická atmosféra mě vždycky dostane…

Café Asiático

Španělská místní tradiční specialita v oblasti Cartageny s asijským názvem?! V Cartagenském přístavu si ji dávali asijští mariňáci a tak nějak zde zůstala. Chuť je opravdu exotická. Zřejmě je výsledkem chutí několika netradičních surovin, které však dle překvapení fungují perfektně!

A Spanish traditional coffee from the region of Cartagena with an Asian name – isn’t it strange?! The Asian marines had the cups of this coffee at Cartagena port and it is the reason why probably the coffee stayed here. The taste is exotic. It’s a result of some untraditional ingredients but together it’s perfect!

Recept a suroviny / Recipe and ingredients

Na přípravu pravého asiática byste měli mít tu správnou skleničku, abyste nemuseli každou porci odměřovat. Pokud ji nemáte, musíte vrstvit a odměřovat postupně.

You need to have a special glass for the right preparation because you don’t need to measure off all ingredients otherwise! If you don’t have it start to measure and stratify rightly.

Základem je kondenzované mléko, které nalijete naspod skleničky. Na mléko nalijete vrstu “Magno” brandy a přidáte Likér č. 43. Jedná se o španělskou specialitu – bylinný likér z 43 tajných surovin. Taková obdoba české Becherovky.

Condensed milk for start your exclusive coffee glass! Add “Magno” brandy and add Liqueur no. 43 – it’s a Spanish special herbal liqueor from the 43 secret ingredients.

Nakonec přijde konečně káva – espresso. Celé dílo ozdobíte skořicí, dvěma kávovými zrnky a kůrou z citrónu. A světe div se, je to opravdová dobrota!

Finally add the espresso coffee and decorate with cinnamon, two coffee beans and peel of lemon. OMG, it is so good!


Včera jsem byla v jednom městě a unešená zdejší atmosférou jsem ji zase musela vyzkoušet, akorát mně nedošlo, že vlastně řídím a tak jsem si celý výlet ještě navíc dobrovolně protáhla! 😂 Takže pozor, nic pro řidiče! 🚗

Mějte krásné pondělí i celý týden!

S láskou Vaše

Ann

Ann
Ann

Writes this blog for joy, happiness. Spreading love, healthy tips, fashion trends, and a healthy lifestyle over the world. She is trying to discover an easy way for everybody to help and understand the planet. She loves the sea, exploring new places, lovely dresses, food, coffee, and fresh flowers. She is just another free soul.
Thank you so much for every visitor, comment, or sharing.
Live your life every day don’t wait for Friday or Monday because #lifeisabeachcocktail . com !

Find me on: Web | Instagram

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *