Jak často se cítíš #free?

Pod tíhou všech shonů a povinností, za dveřmi našeho domu neustále vyžadující úklid, péči a v těsné blízkosti naší rodiny a přátel… Jak často se cítíte volní a svobodní? Věřte mi, titul v občance o vašem stavu zrovna moc nevypovídá. Svoboda je stav duše a mysli. Jak často si jí všímáme? A je vůbec důležitá?

Ve dvou se to lépe táhne, je staré, otřepané, nicméně pravdivé přísloví. Naše vztahy ať už partnerské nebo rodinné jsou pro nás odmalička stejně důležité jako to, že umíme mluvit a chodit. Jak léčebná ale někdy může být chvilková samota, to už jsme pomalu všichni zapomněli.

Dnes už nemusím obědvat sama, stačí zavolat přes Facetime a přítele či někoho z rodiny třeba zrovna stihnu o polední pauze v práci. Kdykoliv a kdekoliv zvedneme telefon a zavoláme komu chceme nebo potřebujeme. Často úplně zapomínáme, jaké je to být chvíli sám a když se nám to náhodou stane, (manžel jede na pracovní cestu apod.) můžeme se zbláznit a okamžitě vyhledáme blízkost ostatních. Úplně jsme zapomněli být sami a vyjít sami se sebou. Alespoň nachvíli.


Jedině v naprostém klidu a nerušené samotě si nejlépe můžeme urovnat všechny naše myšlenky a pocity. Pokud však nejsme zaměstnáni neustálými potřebami ostatních a touhou se jim zavděčit…

Čas od času prostě vypněte telefon, zapomeňte na všechny povinnosti i problémy, zahoďte za hlavu vaše denní úkoly a zajetý stereotyp a najděte sami sebe. Jeďte do neznámého prostředí, čtěte, kreslete, běhejte…, dělejte cokoliv, co uznáte za vhodné a co máte rádi. Můžete si všimnout sami na sobě pozitivních změn.


Pokud je vaší největší prioritou svoboda, pravděpodobně nevydržíte být dlouho zaměstnaní. Pokud pro vás není až tak důležitá, je zaměstnání vaší správnou cestou. Musíte najít sami sebe a zjistit, co milujete. Nikdy se netlačte do věcí, které sami nechcete. Naděláte pak více škody než užitku. Práce vás nesmí vysilovat, ale bavit. Pokud chodíte každý týden v pátek jako zpráskaní domů, je čas na změnu.

Jestliže vás vysiluje rodina nebo přátelé, dejte si nachvíli pauzu. Odjeďte na dovolenou, delegujte úkoly na jiné a udržte si alespoň chvilkový odstup. Nic není důležitější než vaše duševní zdraví, jen si to musíte připustit. Negativní lidi okolo sebe se pokuste eliminovat a najděte pozitiva u těch ostatních. Pokuste se na věci dívat s nadhledem.

Pokud na sebe nemáte dostatek času kvůli práci kolem domu, musíte to změnit. Najměte si někoho na úklid nebo na sekání zahrady. Nemůžete zastávat tři role najednou. Jediný, komu tím uškodíte, budete zase a jenom vy.


Přemýšlejte nad každou svou denní činností. Sepište si seznam aktivit, které vás vysilují a které naopak posilují. Dopřejte svojí hlavě dovolenou a čas od času i příjemnou, ničím nerušenou samotu. Jste to vy, kdo se musí mít rád a musí sám se sebou umět vyjít.

Buďte free a nezávislí, jak jen si budete přát!

Krásný a úspěšný týden Vám přeje Vaše

Ann


Ann
Ann

Born in the Czech Republic, I spent 4 years in Spain, which is why the Mediterranean Sea holds such a special place in my heart. Fluent in Czech, English, and Spanish, I embrace the lifestyle of a digital nomad, currently traveling across the world. I studied at a classical music conservatory – playing the clarinet. I’m passionate about books, art, mindfulness, and the traditional slow-paced way of life. The night sky, sunsets, and the pleasure of tasty homemade vegetarian food make me excited.

Find me on: Web | Instagram

2 Comments

 1. 11. 6. 2019 / 9:34

  Moc se mi líbí, jak píšeš, ten článek se čte na jeden nádech. A téma článku mi také hodně sedlo. Myslím, že to všichni tak nějak podvědomě víme, ale naše chování mluví jinak. Osobně mi samota nevadí, někdy možná až moc, ale to pociťuji až poslední dobou 🙂 Určitě je třeba si najít činnost, u které člověk vypne a neřeší každodenní problémy.

  • Ann
   Author
   24. 6. 2019 / 15:33

   Moc děkuji.. 😍 Ano máš ve všem pravdu! Moc děkuji za milý komentář a přeji hezký den😊

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *