Jak na perfektní večírek doma pro přátele, rodinu či jen „dámskou jízdu“?

V televizi vídáme v seriálech různé skvělé večírky plné dobrého jídla a pití a úžasné atmosféry. A proč se na to jen dívat a neudělat si doma sami takový luxusní večírek? Co připravit, co koupit a na co nezapomenout? Už mám pár zdařilých večírků za sebou, a protože mě velmi baví je organizovat a plánovat – tak bych vám ráda sdělila pár tipů, které můžete využít, aby byl váš večírek dokonalý… A dokonce je budete moci využít dříve, než si myslíte. Pomalu, ale jistě se totiž blíží Vánoce a s nimi i Silvestr – a s tím spojené právě domácí večírky, rodinná setkávání a tak podobně…

1) Začátek, plánování, pozvánky

 

První, ale nejdůležitější bod, který je potřeba nepodcenit. Nejlepší je vybrat co nejdříve termín a vytvořit pozvánky, které by měly obsahovat: datum a místo konání akce, čas, co přinést s sebou, nutný dress code nebo téma večírku. Je žádoucí si s pozvánkou vyhrát. Zvláště v případě pokud požadujete po hostech, aby například přišli v kostýmech, tak nastiňte na pozvánce kostým nebo téma vhodnými obrázky, aby si byli jistí, že to berete vážně a že tam nepřijdou jediní v kostýmu. Poté pozvánky co nejdříve rozešlete a čekejte na odpověď. Vždy je dobré vědět, jestli budete mít 10 nebo 20 hostů, alespoň přibližně, a proto je dobré na pozvánku připsat třeba: “Prosím potvrďte mi co nejdříve Vaši účast.”

 

2) Příprava večírku

 

Není nutné začít připravovat večírek až v den D, ba naopak. Pokud jste zvolili tématický večírek např. slavné osobnosti, retro párty, havaj párty apod. Měli byste si nějakou dobu dopředu nachystat tématickou výzdobu, rekvizity a hudbu. Ta je velmi důležitá, pokud nebudete tancovat, je dobré si ji nachystat, jako kulisu, aby vám dobarvila atmosféru. Nejlepší jsou písničky přímo z počítače, flash disku nebo CD, protože reklama za každou písničkou je nevhodná a výpadek internetu může být nepříjemný. A věřte mi, že není nic horšího než začátek večírku, kde se lidé mezi sebou ještě moc neznají a slyšíte “spadnout špendlík.” 🙂

Můžete vyrobit i nějakou zábavnou hru nebo činnost spojenou s tématickým večerem. Například u večírku slavných osobností udělat červený koberec, na havajskou párty nachystat výrobu květinových věnců na hlavu a u dámské jízdy můžete třeba nachystat stůl s líčením nebo módní přehlídku s vašimi retro kousky. Hosty to může zabavit, když zrovna nebudou vědět co dělat – nápadů je spousta, stačí být kreativní a vše si nachystat dopředu.

3) Občerstvení a pití

 

Občerstvení se dá z velké části také nachystat alespoň den dopředu, abyste v den večírku teprve nepekla moučník a nedělala výzdobu a vše ostatní okolo. Klasické jednohubky jsou už ohrané. Zapojte opět fantazii. Vylepšete své staré osvědčené recepty např. jinou pomazánkou, nebo jinými surovinami. Udělejte netradiční dezert nebo domácí brambůrky či domácí zmrzlinu. Pokud večírek připravujete pro své známé, tak určitě víte, co rádi pijí, proto to máte snazší. Zkuste alespoň projevit trochu snahy o originalitu a vyrobit nějaký speciální welcome drink nebo podobně, určitě to všichni ocení. Nejlepší u alkoholu je, když ho umístíte na stůl do nějaké chladící nádoby, aby si ho hosté mohli sami dolévat.

 

4) Samotný průběh večírku

 

Nalaďte si rozhodně dobrou náladu, pokud z vás nebude vyzařovat skvělá nálada i atmosféra, tak pravděpodobně těžko jí můžou oplývat vaši hosté. Už jednou jsem mluvila o hudbě, ze začátku ji nechte určitě jako kulisu. Hosty mezi sebou průběžně seznamujte a dbejte na to, aby se cítili dobře a nic nikomu nechybělo. Rozhodně byste se měli věnovat všem hostům v průběhu večera a ne pouze stát se svojí nejlepší kamarádkou na kraji místnosti. Je dobré jíst do polosyta a pít do “polopita”, abyste celý večer bez problémů zvládli. Můžete své hosty překvapit i nějakým malým překvapením v průběhu večera. Ale hlavně si večírek pořádně užijte!

 

Přeji vám hodně vydařených večírků!

 

Vaše

Ann

Ann
Ann

Writes this blog for joy, happiness. Spreading love, healthy tips, fashion trends, and a healthy lifestyle over the world. She is trying to discover an easy way for everybody to help and understand the planet. She loves the sea, exploring new places, lovely dresses, food, coffee, and fresh flowers. She is just another free soul.
Thank you so much for every visitor, comment, or sharing.
Live your life every day don’t wait for Friday or Monday because #lifeisabeachcocktail . com !

Find me on: Web | Instagram

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *