Novoroční poselství: 5 věcí, které bychom si každý měli dát jako předsevzetí a svět by byl o moc krásnější

Přeji si, aby když procházím městem, se na mě lidi čas od času usmáli. Abychom přestali býti takovými sobci zahleděnými jen do sebe a začali si vážit i maličkostí všedních dní. Abychom začali myslet i na ostatní lidi, zvířata, rostliny kolem nás a respektovali naši planetu. Abychom přestali sledovat lidi okolo zlýma očima, pomlouvat je, závidět jim a nepřát jim jejich úspěch. A abychom konečně začali mít rádi sami sebe, znát svoji hodnotu a plnit si svoje sny. A na konec abychom dělali dobré skutky, protože ty vždycky budou odměněny a zlé někdy sečteny. Nikdo si přece nemůže myslet, že zlo nebude nikdy potrestáno.

Blíží se nový rok a s ním i spousta touhy něco změnit v našich životech. Čas je neúprosný. Připomíná nám to fakt, že se zase posunul o něco dál… ale co my? Také jsme se posunuli a změnili třeba jen o kousek k dobrému? Pamatujte si, nikdy není pozdě na změnu…

Dáváte si každý rok předsevzetí? Plánujete na příští rok spoustu nových zvyků a povinností? A dodržujete je nebo jsou to jen planá slova a vydržíte sotva měsíc? A co je vlastně důležité proto, abychom se změnili? A může to opravdu změnit svět okolo nás? Napište si těchto pět předsevzetí do svého nového diáře a věřte, že nebudete litovat.

  1. Buďte milí, laskaví a usmívejte se

Vyřizujete něco na úřadě a paní za přepážkou se na vás usměje a pochválí vám nový účes – no není ten den zase o něco krásnější? Úsměv má nevyčíslitelnou hodnotu. Dokáže zvednout sebevědomí, pozměnit náladu nebo potěšit partnera či partnerku. Usmívejte se tedy na všechny – čím víc úsměvů rozdáte, tím více se vám vrátí. Lidé milují komplimenty a skoro vždy si je tím získáte. Nemyslím ovšem ty neupřímné s jiným záměrem. Když se příště na někoho usmějete a ještě mu pochválíte šátek, hodinky, prstýnek nebo psa, uvidíte, jaký z toho budete mít krásný pocit. A věřte mi, že nejenom vy, ale i lidé ve vašem okolí. Když se na vás někdo bude mračit nebo bude nepříjemný, neznamená to, že vy musíte hned taky. Ba naopak ukažte tomu nešťastníkovi, že světem lze procházet i s úsměvem.

  1. Sobectví jako cesta do hlubin vaší vlastní propasti

Zamysleli jste se někdy nad tím, co vykládáte vašim blízkým, kamarádům nebo večer partnerovi? Točí se většina vašeho hovoru o vaší práci, vašich koníčcích a o věcech co zajímají jen vás? Řeknu vám, to máte ale kliku, že vás ostatní ještě stále poslouchají. Není nic horšího než člověk zahleděný jen sám do sebe. Mám pro vás ale dobrý tip pro změnu. Když se vás příště někdo zeptá, jak se máte, odpovězte a otázku ihned obraťte. Poslouchejte ostatní, řešte jejich problémy a pamatujte si, co vám vykládají. Jen tak se z vás může stát opravdu úspěšný a oblíbený člověk ve společnosti.

  1. Závist k ničemu nevede

Koukáte pořád z okna či na Facebook a sledujete, co si ostatní zase dopřávají, co si koupili nebo kam se chystají na dovolenou? A nemůžete si pomoct? Mám pro vás jednu skvělou zprávu! Není nic krásnějšího, než si uvědomit, že za všechno ve svých životech jste zodpovědní vy sami a taky, že můžete mít všechno, co vy sami budete chtít, jen proto musíte něco udělat. Není lepší místo závistivého slídění radši vymyslet způsob, jak dosáhnout svých cílů a zároveň ostatním přát jejich úspěch? Nikdy nevidíte za oponu a nemůžete dobře posoudit, kolik úsilí je například stálo nové auto nebo dovolená v exotice.

  1. Sebeláska aneb péče o naše vnitřní dítě

Dopřáváte si někdy čas jen sami pro sebe? Hodíte za hlavu všechny povinnosti a děláte alespoň chvíli jen to, co chcete vy sami? Nejčastěji se tento problém děje u žen. Místo toho, aby si na chvíli sedly a odpočívaly, jdou raději vyluxovat, umýt nádobí a nachystat dětem svačiny a večer padnou do postele, aniž by byť jen na chvíli měly čas pro sebe a mohly si třeba číst, shlédnout seriál či podobně. Pomůže vám jedině uvědomění sebe sama a stavění sebe sama (trochu sobecky) jako prioritu. Samozřejmě to musí být v rovnováze. Zkuste někdy upustit od “nezbytných” věcí, které musíte do večera udělat a uvidíte, že se svět nezboří, když je odložíte. Nebo se o ně můžete podělit s partnerem. Mějte sami sebe rádi a věřte si – jedině tato cesta vede ke šťastnému životu. Pěstujte si tedy své vnitřní dítě s láskou a radostí.

  1. Dobro vždy zvítězí nad zlem (nejen v pohádkách)

Určitě jste teď o Vánocích viděli nejednu pohádku a všimli jste si, že se všechny motají kolem pekla, hříšníků, andělů a dobrých či špatných skutků. Asi by Ivan ještě nějakou dobu chodil s medvědí hlavou, kdyby jich pár nevykonal. Náboženství ne-náboženství je přeci jedno jestli věříte v peklo, nebe nebo v nic, ale důležité je být dobrým člověkem a konat kolem sebe dobré skutky i v případě, že ostatní tak nečiní. Vždycky na ty “hříšníky” nějak dojde. Staré pořekadlo “boží mlýny melou pomalu, ale jistě” se ve většině případů nikdy nemýlilo. Buďte sami spokojení se svým svědomím, a pokud jste snad někdy chybovali, jakože každý člověk chybuje, není nic lepšího, než “vylepšit své skóre” o nějaký dobrý skutek. A takových je potřeba, jen se rozhlédněte okolo… Jak už bylo jednou řečeno – nikdo si přece nemůže myslet, že zlo nebude nikdy potrestáno. Uhádnete, z které pohádky je toto moudro?

Přeji Vám šťastný a úspěšný nový rok 2018!

Ať se Vám všem splní Vaše sny, cíle i nejtajnější přání. Abyste byli šťastní a tu radost ze sebe rozdávali i všude po světě!

Šťastný nový rok 2018!

Vám přeje

Vaše

 

Ann

 

Ann
Ann

Born in the Czech Republic, I spent 4 years in Spain, which is why the Mediterranean Sea holds such a special place in my heart. Fluent in Czech, English, and Spanish, I embrace the lifestyle of a digital nomad, currently traveling across the world. I studied at a classical music conservatory – playing the clarinet. I’m passionate about books, art, mindfulness, and the traditional slow-paced way of life. The night sky, sunsets, and the pleasure of tasty homemade vegetarian food make me excited.

Find me on: Web | Instagram

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *