#Plesová sezóna 2018: Co je in a co je out?

Plesová sezóna již doslova buší na dveře a vy stále váháte co si vezmete na sebe? Chcete zazářit a cítit se jako popelka alespoň jeden večer? Tři zázračné oříšky pro vás opravdu nemám a bojím se, že je jen tak neseženete. Není tedy na čase se raději poohlédnout po nových šatičkách? V tomto článku se dozvíte vše důležité, co potřebujete vědět při výběru letošních šatů, bot i doplňků…

Správný střih je základ

Pokud zvolíte špatný střih šatů, nemusí to lichotit vaší postavě, ani celkovému dojmu outfitu. Nepadnoucí šaty a špatně zvolený střih je zkrátka módní neštěstí. Pokud můžete, vezměte s sebou na nákupy někoho blízkého, kdo vám může dobře poradit. Letos vsaďte na klasičtější, upnutější a splývavější střihy. “Princeznovské” šaty a objemné sukně či spodničky teď vážně nejsou v módě, tak pokud o nich uvažujete, můžete je ihned škrtnout ze seznamu. Hodně v kurzu jsou letos šaty zdobené květinami, či květinové potisky a průhledné sukně či topy. Dalším oblíbeným prvkem jsou volánky, mašle a různé barevné vzory pro odvážně. Tento rok se klidně odvažte a využijte rozmanitosti a barevnosti, jakou vám móda dovoluje.

Barva šatů

Jestli si nejste jistá, která barva by vám slušela a nechcete se pouštět do nějakých velkých věcí se vzory, tak je nejjistější volbou černá. Navíc zeštihluje a černé splývavé decentní šaty využijete téměř kdykoliv – jsou nadčasové. Poslední dva roky je velmi oblíbená starorůžová, pudrová či tělová béžová barva. Všechny tyto barvy se stávají čím dál více populární a je faktem, že vypadají úžasně jemně a taky jimi moc nezkazíte. Sama jsem si takové šaty pořídila a jsem z nich opravdu nadšená. Pokud chcete, aby vás bylo na plese vidět nebo toužíte upoutat pozornost, doporučuji zvolit červenou barvu, vypadá velmi provokativně a vášnivě. Pokud chcete zazářit, ale zároveň vypadat vážně a důstojně, doporučuji královskou modř. Vážně už chápu, proč se jí říká královská, je vskutku nádherná a budete vypadat jako opravdová královna celého plesu. Dejte si ale u všech barviček pozor, aby se vám hodily k pleti a aby nebyl celkový dojem přepálený.

Boty a psaníčka

Toužíte po střevíčkách jak pro popelku? Dám vám jednu skvělou radu: pokud si nyní vyberete lodičky do špičky, rozhodně nešlápnete vedle, ba naopak skvěle odhadnete situaci. Do módy se opět vrátili boty (zatím) jen do lehké špičky, ať už s odhalenou patou či nikoliv. Jestliže upřednostňujete raději střevíčky s otevřenou špičkou, ve kterých se rozhodně lépe tancuje, pak nejhezčí jsou podle mě: jednobarevné s jedním řemínkem hned za prsty a dalším na nártu, zdobené kamínky či nikoliv – jednoduché, ale úžasné. Kamínky jsou určitě trendy a kdy jindy si vzít takové botičky, než na ples? Co se týče kabelek je staré pravidlo, že by měla nejlépe ladit k botům, avšak není to nezbytné, pokud si chcete s outfitem trochu vyhrát. Hodně velký boom letos zažívá samet, je velmi trendy u botů i kabelek.

Šperky a jiné doplňky

U doplňků bychom se raději měli držet hesla “méně je někdy více“, jestliže nechceme pokazit celkový dojem i styl šatů. Je tedy lepší držet se trochu zpátky a výsledný look podtrhnout třeba jen velkými náušnicemi, které se pro tuto slavnostní příležitost skvěle hodí. Hot kouskem jsou tento rok masivní, výrazné náhrdelníky i chokery, obvzláště ty vykládané kamínky, vypadají neuvěřitelně nádherně. Pokud ale zvolíte výrazný náhrdelník, doporučuji jen malé náušnice, ať nevypadáte, jako kdybyste zrovna vykradli klenotnictví. Originalitu si získáte i ozdobami do vlasů – květiny nebo ornamenty zdobené kamínky. Hodinky bych nechala spíše pro schůzku v kanceláři a vyvarovala se výraznému kombinování zlata a stříbra. Nejlepším doplňkem jsou potom věci, které mají i svoji funkční stránku, například mám takový kožešinový šál v neutrální barvě a velmi se hodí skoro ke všem šatům, vypadá slavnostně a moc ráda ho přes sebe na plese přehodím, když je mi trochu chladno. Takže rozhodně doporučuji pořídit si takovéto vychytané a funkční doplňky, které vypadají skvěle a můžete je vzít téměř kdykoliv…

 

Rozhodně pokud je ples tématický, tak se snažte vyhovět pořadatelům akce a lehce je podpořit. Nakonec je to docela zábava. A pokud to víte dostatečně dopředu, tak třeba na eBay seženete skvělé tématické “masky” i doplňky k různým stylům za pár korun.

Přeji Vám nádhernou plesovou sezónu, určitě zazáříte!

Na Instagramu se mi můžete svými fotkami z plesů pochlubit. Budu se moc těšit!

Mějte se krásně a stylově

Vaše

 

Ann

 

Ann
Ann

Born in the Czech Republic, I spent 4 years in Spain, which is why the Mediterranean Sea holds such a special place in my heart. Fluent in Czech, English, and Spanish, I embrace the lifestyle of a digital nomad, currently traveling across the world. I studied at a classical music conservatory – playing the clarinet. I’m passionate about books, art, mindfulness, and the traditional slow-paced way of life. The night sky, sunsets, and the pleasure of tasty homemade vegetarian food make me excited.

Find me on: Web | Instagram

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *