#Plesová sezóna 2018: Co je in a co je out?

Plesová sezóna již doslova buší na dveře a vy stále váháte co si vezmete na sebe? Chcete zazářit a cítit se jako popelka alespoň jeden večer? Tři zázračné oříšky pro vás opravdu nemám a bojím se, že je jen tak neseženete. Není tedy na čase se raději poohlédnout po nových šatičkách? V tomto článku se dozvíte vše důležité, co potřebujete vědět při výběru letošních šatů, bot i doplňků…

Správný střih je základ

Pokud zvolíte špatný střih šatů, nemusí to lichotit vaší postavě, ani celkovému dojmu outfitu. Nepadnoucí šaty a špatně zvolený střih je zkrátka módní neštěstí. Pokud můžete, vezměte s sebou na nákupy někoho blízkého, kdo vám může dobře poradit. Letos vsaďte na klasičtější, upnutější a splývavější střihy. “Princeznovské” šaty a objemné sukně či spodničky teď vážně nejsou v módě, tak pokud o nich uvažujete, můžete je ihned škrtnout ze seznamu. Hodně v kurzu jsou letos šaty zdobené květinami, či květinové potisky a průhledné sukně či topy. Dalším oblíbeným prvkem jsou volánky, mašle a různé barevné vzory pro odvážně. Tento rok se klidně odvažte a využijte rozmanitosti a barevnosti, jakou vám móda dovoluje.

Barva šatů

Jestli si nejste jistá, která barva by vám slušela a nechcete se pouštět do nějakých velkých věcí se vzory, tak je nejjistější volbou černá. Navíc zeštihluje a černé splývavé decentní šaty využijete téměř kdykoliv – jsou nadčasové. Poslední dva roky je velmi oblíbená starorůžová, pudrová či tělová béžová barva. Všechny tyto barvy se stávají čím dál více populární a je faktem, že vypadají úžasně jemně a taky jimi moc nezkazíte. Sama jsem si takové šaty pořídila a jsem z nich opravdu nadšená. Pokud chcete, aby vás bylo na plese vidět nebo toužíte upoutat pozornost, doporučuji zvolit červenou barvu, vypadá velmi provokativně a vášnivě. Pokud chcete zazářit, ale zároveň vypadat vážně a důstojně, doporučuji královskou modř. Vážně už chápu, proč se jí říká královská, je vskutku nádherná a budete vypadat jako opravdová královna celého plesu. Dejte si ale u všech barviček pozor, aby se vám hodily k pleti a aby nebyl celkový dojem přepálený.

Boty a psaníčka

Toužíte po střevíčkách jak pro popelku? Dám vám jednu skvělou radu: pokud si nyní vyberete lodičky do špičky, rozhodně nešlápnete vedle, ba naopak skvěle odhadnete situaci. Do módy se opět vrátili boty (zatím) jen do lehké špičky, ať už s odhalenou patou či nikoliv. Jestliže upřednostňujete raději střevíčky s otevřenou špičkou, ve kterých se rozhodně lépe tancuje, pak nejhezčí jsou podle mě: jednobarevné s jedním řemínkem hned za prsty a dalším na nártu, zdobené kamínky či nikoliv – jednoduché, ale úžasné. Kamínky jsou určitě trendy a kdy jindy si vzít takové botičky, než na ples? Co se týče kabelek je staré pravidlo, že by měla nejlépe ladit k botům, avšak není to nezbytné, pokud si chcete s outfitem trochu vyhrát. Hodně velký boom letos zažívá samet, je velmi trendy u botů i kabelek.

Šperky a jiné doplňky

U doplňků bychom se raději měli držet hesla “méně je někdy více“, jestliže nechceme pokazit celkový dojem i styl šatů. Je tedy lepší držet se trochu zpátky a výsledný look podtrhnout třeba jen velkými náušnicemi, které se pro tuto slavnostní příležitost skvěle hodí. Hot kouskem jsou tento rok masivní, výrazné náhrdelníky i chokery, obvzláště ty vykládané kamínky, vypadají neuvěřitelně nádherně. Pokud ale zvolíte výrazný náhrdelník, doporučuji jen malé náušnice, ať nevypadáte, jako kdybyste zrovna vykradli klenotnictví. Originalitu si získáte i ozdobami do vlasů – květiny nebo ornamenty zdobené kamínky. Hodinky bych nechala spíše pro schůzku v kanceláři a vyvarovala se výraznému kombinování zlata a stříbra. Nejlepším doplňkem jsou potom věci, které mají i svoji funkční stránku, například mám takový kožešinový šál v neutrální barvě a velmi se hodí skoro ke všem šatům, vypadá slavnostně a moc ráda ho přes sebe na plese přehodím, když je mi trochu chladno. Takže rozhodně doporučuji pořídit si takovéto vychytané a funkční doplňky, které vypadají skvěle a můžete je vzít téměř kdykoliv…

 

Rozhodně pokud je ples tématický, tak se snažte vyhovět pořadatelům akce a lehce je podpořit. Nakonec je to docela zábava. A pokud to víte dostatečně dopředu, tak třeba na eBay seženete skvělé tématické “masky” i doplňky k různým stylům za pár korun.

Přeji Vám nádhernou plesovou sezónu, určitě zazáříte!

Na Instagramu se mi můžete svými fotkami z plesů pochlubit. Budu se moc těšit!

Mějte se krásně a stylově

Vaše

 

Ann

 

Ann
Ann

Writes this blog for joy, happiness. Spreading love, healthy tips, fashion trends, and a healthy lifestyle over the world. She is trying to discover an easy way for everybody to help and understand the planet. She loves the sea, exploring new places, lovely dresses, food, coffee, and fresh flowers. She is just another free soul.
Thank you so much for every visitor, comment, or sharing.
Live your life every day don’t wait for Friday or Monday because #lifeisabeachcocktail . com !

Find me on: Web | Instagram

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *