Poselství (ne)obyčejné #lásky

Pokaždé, když si stěžujeme na tento svět, jak moc je zkažený a kolik zla se v něm každý den děje, zapomínáme na lásku. Je všude kolem nás. Je to jedna z nejsilnějších emocí. Dokáže lidem zatemnit mysl a někdy je donutí dělat věci, nad kterými zůstává rozum stát. Již po staletí dokáže převrátit lidem životy vzhůru nohama, rozpoutávat bitvy a války, zabíjet nebo lámat naše srdce “vejpůl.” Někdy je těžké ji najít, někdy může být složité si ji udržet a o to obtížnější je – ji neztratit. Můžete si myslet, že jste dost silní a že ji k životu nepotřebujete, ale ten, kdo ji nikdy nepozná, je pravděpodobně nejchudší člověk na tomto světě. Všechny peníze, domy, auta i všechny ostatní věci světa vám ji nikdy nemůžou nahradit. Láska má spoustu odlišných forem, a navíc jsme díky ní zranitelnější. To je její jediná nevýhoda. Často se potom ptáme, stojí to trápení vlastně za to? Nicméně věřte mi, že rozhodně ano.

“Až teprve naše společná láska mi ukázala, co je v životě důležité. Teď vím, že štěstí je jen poloviční, když se o něj nemáš s kým dělit, a že smutek je dvojnásobný, když Ti z něj nemá kdo pomoci. S Tebou jsem poznal, co to znamená opravdu milovat a jaké to je, když je moje láska opětována…” William Shakespeare

Láska je často jedno velké dilema a na její cestě je mnohdy spousta překážek, ale i příjemných překvapení. Život bez ní by byl opravdu chudý. Není přece hezčího pocitu, než když někomu na vás opravdu záleží, podporuje vás a je mu s vámi dobře. Samota pro nás lidi z dlouhodobého hlediska ani není přirozená. Jsme určeni k tomu, abychom žili s partnery. Všichni milujeme zamilované příběhy, a že už jich bylo ale napsáno! Milostné příběhy již po staletí utvářejí dějiny lidstva. Abychom na ně nezapomněli, stačí otevřít knihy, podívat se na filmy nebo se zaposlouchat do hudby. Láska je tu všude s námi již odjakživa…

“V životě je možné potkat se tisíckrát a nenajít… a potkat se jednou a najít se navždy.” Johann Wolfgang von Goethe

Člověk nemusí být nějaký odborník na lidské chování, aby si všimnul, kolik činů z ní pramení a jak daleko můžou někteří jedinci zajít. Milující matky i otcové pro své děti, milenci a milenky, tito všichni jsou často tolik posedlí svojí láskou, že přehlíží spoustu chyb a nedostatků. Mnohdy tedy říkáme, že láska je slepá. Máme pravdu? Z vědeckého hlediska se v těle děje tolik všemožných pocitů a hormony pracují na plné obrátky, že můžeme být často láskou v podstatě “zdrogováni”. Uvažujeme tedy logicky? Často ne, ale časem přijde “vystřízlivění.” Mnohdy ale po nějaké době chceme tento zamilovaný pocit zpátky. Můžeme být tedy na lásce závislí? Myslím, že vystřízlivění je součástí života a dovolí nám vidět i jiné věci, dříve neviditelné pod tíhou zamilovanosti a rozhodně bych neřekla, že je to špatně. Je to jen určitý vývoj, abychom nebyli pořád tak nějak “zamrzlí.”

Častokrát ale zapomínáme docenit lásku a nijak se o ni nestaráme. Zapomínáme na to, že láska je jako květina, kterou jsme jednou sice zaseli, ale pokud ji nebudeme pravidelně zalévat, tak zvadne. Nemůžeme ji brát jako samozřejmost. Je naprosto nezbytné o ni pečovat a věnovat jí plnou pozornost, stejně jako o všechno tolik vzácné v našich životech. Pokud ji přehlížíme, může se nám často stát, že o ni přijdeme. A zlomené srdce je jednou z bolestí, kterou jak se říká, “bychom nepřáli, ani našemu největšímu nepříteli.”

Velké množství lidí nechce nebo odmítá slavit svátek svatého Valentýna kvůli tomu, že je to komerční, netradiční atd. Souhlasím s vámi, že není dobré dělat věci na povel, ale ruku na srdce, teď všichni. Kolikrát v roce vyznáváte své polovičce nebo rodině lásku? Kolik máte příležitostí a kolik z nich opravdu využíváte? Spousta z vás si často ani neuvědomí, co doma má, dokud to neztratí. Není tedy svátek lásky a zamilovaných skvělou příležitostí, jak se v životech alespoň na chvíli pozastavit a vyznat lásku svým nejbližším? Já myslím, že rozhodně ano! Měli bychom nad tímto popřemýšlet a rozhodně bychom měli lásku v našich životech často oslavovat. Proto se příště už nevymlouvejte, že Valentýn neslavíte a prostě doneste domů přítelkyni či manželce květiny a udělejte si pěkný večer. Uvidíte, že spoustu z nich to překvapí. Samozřejmě si nemusíte kupovat žádné drahé dárky a podporovat tím “komerci.” Ručně napsaný milostný dopis nebo fotka s milým vzkazem či masáž určitě potěší každého.

 

“Kapka lásky je víc než vodopád zlata.” Friedrich Von Bodenstedt

Nezapomínejme tedy na lásku ve svých životech a věnujte jí plnou pozornost. Láska je tu s námi, utváří, vylaďuje a zjemňuje náš život. Věnujme jí čas, pozastavme se a povzpomínejme, co dobrého nám do životů přinesla. Vyznejme lásku své drahé polovičce, obejměme rodiče a řekněme jim, jak moc jsou pro nás důležití. Šiřme poselství lásky všude a kdekoliv na světě a tento pocit si užijme a uložme si ho do svého srdce, které přeci není z kamene.

Krásného Valentýna a všechny zamilované dny

Vám přeje

Vaše

 

Ann

 

Ann
Ann

Writes this blog for joy, happiness. Spreading love, healthy tips, fashion trends, and a healthy lifestyle over the world. She is trying to discover an easy way for everybody to help and understand the planet. She loves the sea, exploring new places, lovely dresses, food, coffee, and fresh flowers. She is just another free soul.
Thank you so much for every visitor, comment, or sharing.
Live your life every day don’t wait for Friday or Monday because #lifeisabeachcocktail . com !

Find me on: Web | Instagram

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *