Stěhujeme se…? #moveon

Při slově stěhování se mi vybaví kupa krabic a nepořádku, naskočí mi husí kůže a představím si několik bezesných nocí. Nicméně všechno zlé je k něčemu dobré, jak se říká… Člověk si protřídí myšlenky, věci a bohužel nebo bohudík i šatník… Jaké má cestování výhody i nevýhody a proč je dobré nad ním přemýšlet? 

Čas strávený tady v Kroměříži se pro nás pomalu, ale jistě naplnil a již v září vyrážíme vstříc dlouhým plážím, slunci a šumění moře. Kam to bude moji milí? Stěhujeme se do Španělska!

Česká republika je krásná a není to jen ledajaká otřepaná fráze z cestovního průvodce. Máme nádherné hory, města, přírodní parky a památky. Všechna tato krása kolem nás však časem zevšední. Najednou chodíte denně kolem krásného zámku a ani nezvednete hlavu, na turistická místa chodíte v méně frekventované hodiny a každý turista s jakýmkoli dotazem vás už vyloženě otravuje. 

Myslím, že čas od času každý potřebuje změnu a není zdaleka nutné se hned stěhovat, pokud nechcete. Stačí zajet za hranice, porovnat jinou kulturu a spojit si pozitiva vašeho rodného místa a hned se budete na všechno dívat jinak!

Víte, jak poznáte, že jste mezi místní už doopravdy zapadli? Vybavte si dvě největší památky ve vašem měste, případně okolí a pokud jste zde nebyli velmi dlouhou dobu, můžete se považovat za domorodce… 😃


Netoužím po rušném velkoměstu ani po nádherném bytě. Naším cílem je menší dům se zahradou. V centru města žiju už nějakou tu dobu a není to úplně to, co mi vyhovuje. S naším zdravotním životním stylem se pojí touha k přírodě a aspoň ke kousku něčeho zeleného, kde si člověk ráno může sednout, nadechnout se čerstvého vzduchu a místo ranní povinné vycházky se psem si na zahrádce vypít kávu a posnídat. Aneb malé radosti všedního života…

Bydlení ve městě má však i svoje výhody, to nepopírám, ale pokud pracujete z domu a nejste vázáni na místo, tak je vám to vcelku jedno…


Bydlet, jak já říkám: “u moře”, je mým tajným přáním už od dětství a jsem tudíž strašně šťastná, že se mi konečně splní. Neříkám, že je to natrvalo, ani že to musí být zrovna a jedině Španělsko, ale těším se jako malé dítě.

Pro Vás mám jednu skvělou zprávu taky – konečně bude Life is a beach cocktail . com ON THE BEACH a bude Vám pravidelně přinášet to nejlepší z přímořských krajin. Zdravé recepty, kulturní zajímavosti a módní trendy tudíž nebudou pozadu, ale budou pouze v novém mořském kabátku. Těšíte se? Já ano!

Zároveň doufám, že se mnou budete mít koncem léta strpení  a prominete mi nějakou tu malou absenci, na úkor mého odpočinku… Bude toho dost, co zařídit, spousta nových věcí a možná i nějakých drobných komplikací, ale slibuju, že na podzim už zde budu zase v plné síle! Na to vemte jed!


Přeji Vám všem krásné léto podle Vašich představ!

S láskou Vaše

Ann

Ann
Ann

Born in the Czech Republic, I spent 4 years in Spain, which is why the Mediterranean Sea holds such a special place in my heart. Fluent in Czech, English, and Spanish, I embrace the lifestyle of a digital nomad, currently traveling across the world. I studied at a classical music conservatory – playing the clarinet. I’m passionate about books, art, mindfulness, and the traditional slow-paced way of life. The night sky, sunsets, and the pleasure of tasty homemade vegetarian food make me excited.

Find me on: Web | Instagram

7 Comments

  • Ann
   Author
   22. 7. 2019 / 19:41

   Moc děkujeme! 😊 To se vám určitě taky splní! 😍

   • Daniela
    22. 9. 2019 / 12:46

    Mi se chceme přestěhovat taky s našim 4 měsíčním miminkem do Španělska. Ubytování by problem nebyl ale nemůžu sehnat kontakty na zaměstnání. Teď jsem se začala učit španělsky a je to fakt síla. Jinak umím německy a trochu anglicky. Závidím ti ze už tam zijes🥺.Preji to hodně zdaru😉

    • Ann
     Author
     23. 9. 2019 / 11:58

     Moc děkuji. S prací bohužel nepomůžu, my oba pracujeme přes internet… Přeji aby vám to vyšlo a hodně štěstí při zařizování. 😊

 1. Daniela
  22. 9. 2019 / 11:54

  Taky mám v plánu se přestěhovat do Španělska, ale mám z toho i strach. Teď jsem se začala doma učit španělsky a umím plynule německy. Na internetu jsem sehnala několik možnosti bydlení v podnájmu ale nemůžu sehnat nabídky prace. Máme 4 měsíční miminko a ja chci aby vyrůstalo rovnou tam.

 2. 22. 10. 2020 / 8:07

  An impressive share! I have just forwarded this onto a colleague who has been conducting a little research on this. And he actually ordered me dinner because I stumbled upon it for him… lol. So allow me to reword this…. Thanks for the meal!! But yeah, thanks for spending some time to discuss this topic here on your web site.

  • Ann
   Author
   29. 10. 2020 / 10:11

   thank you!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *