Tančím, abych žil – recenze na taneční kurzy

Za chvíli pomalu začne plesová sezóna. Muži vytáhnout svoje obleky ze skříně, ženy si připraví krásné dlouhé plesové šaty a aspoň jeden večer si v nich budou připadat jako princezny. Většina z vás doma opráší staré taneční kroky, které vám zůstali v hlavě ještě ze střední…

Říká se, že pokud umíte chodit, umíte taky tančit. Je to totiž jednoduché – stačí cítit rytmus, moc nepřemýšlet a začít tancovat. Perfektně vám to osvěží mysl a na chvíli se můžete stát tím, čím budete sami chtít být…

Krásné umění, které bylo již od pradávna součástí lidské kultury. Ať už se jedná o různé obřadní tance u ohně, překrásné honosné vídeňské plesy či folklorní tance tancované venku na louce. Tanec byl a je součástí všemožných oslav během roku. Dovedete si představit svatbu bez tance? Já také ne. Proto nebuďte příště tak skeptičtí, až vám někdo zase řekne: “smím prosit”?

Já osobně tanec považuji za jednu z možností vyjádření sebe sama. Zároveň také, pokud jde o společenské párové tance, jako skvělou příležitost udělat z vašeho páru funkční “tým.” Což může být ze začátku velmi těžké, může se často totiž stát, že se při trénování s partnerem či partnerkou pohádáte. A není to zaviněné jen jedním z vás, tedy většinou. Jde o skvělou příležitost, jak už jsem jednou řekla, zkusit v páru něco nového a začít společně komunikovat, omlouvat se za chyby a prostě jen svobodně tancovat. Může to být někdy taky pěkná dřina. Musíte však překlenout začátečnické období, než se budete cítit “silní v kramflecích”, ale myslím, že potom vás to zcela určitě začne bavit.

Na podzim jsem nás s přítelem přihlásila do tanečních kurzů pro dospělé. Protože jsme ani jeden neuměli tančit, šli jsme do nejnižší úrovně pro začátečníky. Teď máme za sebou již deset tanečních lekcí a už nyní nás oba mrzí, že už to skončilo. V neděli jsme měli poslední lekci – závěrečný ples, který jsme si opravdu užili. Nejen, že jsme si našli nový společný koníček, ale zároveň nás to začalo bavit a tak se moc těšíme na všemožné kulturní akce, kde budeme moci nově naučené kroky využít. Rozhodně bych to chtěla všem párům, kteří žijí trochu kulturním životem a nechtějí si na plese zatancovat jen ploužák, doporučit. Uvidíte, že se vám otevře úplně nový svět. Musím uznat, že některé první lekce byly pro nás opravdu těžké – spoustu nových věcí, které jsme vůbec neznali a taky jsme se párkrát pohádali. Znáte to… V pozdějších lekcích už jsme se spíše pobavili a zasmáli.

Je důležité si ujasnit, co od kurzu vůbec čekáte a jak k tomu budete přistupovat. My se chtěli naučit tančit a to ne jen na jednu plesovou sezónu, ale napořád. Proto jsme si často kroky opakovali i doma, abychom je nezapomněli a zároveň se určitě přihlásíme příští rok na pokračování. Protože nic, co děláte pár měsíců, si nemůžete pamatovat celý život. Navíc je opravdu rozdíl, jestli jste byli někdy v tanečních s nějakým náhodným partnerem nebo se teď přihlásíte se svým přítelem či manželem. Naučíte se všechny kroky společně a půjde vám to. Každý z vás se totiž mohl kroky naučit trochu jinak a pohádáte se s partnerem o dřívějších domněnkách ještě dříve, než vylezete na parket. A o to určitě nestojíte.

 

Musím říct, že nás to naučilo hodně a to nejen na parketě, ale i v osobním životě. Například jak lépe řešit problémy nebo jak spolupracovat jako opravdový tým, což je pro nás nepostradatelné…

Takže se určitě učte a tancujte a přeji krásnou nadcházející plesovou sezónu!

Vaše

 

Ann

Ann
Ann

Writes this blog for joy, happiness. Spreading love, healthy tips, fashion trends, and a healthy lifestyle over the world. She is trying to discover an easy way for everybody to help and understand the planet. She loves the sea, exploring new places, lovely dresses, food, coffee, and fresh flowers. She is just another free soul.
Thank you so much for every visitor, comment, or sharing.
Live your life every day don’t wait for Friday or Monday because #lifeisabeachcocktail . com !

Find me on: Web | Instagram

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *