Vaše nová mantra k #postavě snů

Je tak pekelně těžké udržet si štíhlou linii, když milujete jídlo? Zdá se to jako nemožné a nebo je to jen dietní byznys? Můžete jíst hodně a přitom vypadat skvěle? Také si často lámete hlavu nad těmito otázkami? Přečtěte si můj osobní příběh a dozvíte se pravdu!

Řekněme, že jsem nikdy netrpěla žádnou výraznou nadváhou. Přesto jsem vždy chtěla mít štíhlou postavu podle mých představ. Nemít nafouklé břicho, trochu zhubnout přes stehna a zadek a hlavně už nijak nepřibírat. Začala jsem hodně sportovat a doufala jsem, že když mám pohyb, nemůže to být horší. A ono bylo. Snažila jsem se držet různé velmi krátkodobé diety, kdy jsem nejedla čokoládu, pečivo nebo další věci. Vydržela jsem to vždycky maximálně týden a výsledek byl pořád stejný a pro mě dost neuspokojivý. Není nic horšího, než když se se svou postavou necítíte a je jedno, jestli vám vadí vašich 5 nebo 20 kilo navíc. Pocit je pořád stejný…

Později jsem přestala z nedostatku času více sportovat, ale naopak jsem se postupně začala více zajímat o to, co jím. Můj jídelníček se během asi 2 let změnil úplně od základů – řekněme taková výživová transformace o 180 stupňů a konečně jsem se začala cítit ve svém těle jako doma. Chtělo by to ještě občas pověsit pár obrázků a udělat si procházku do fitka…

Nicméně, proč sem tohle všechno píšu? Protože často vidím kolem sebe spousty lidí, kteří se snaží změnit svoji postavu, dřou hodiny ve fitness centrech, chodí běhat a dělají, co můžou, jen aby shodili svých pár kilo k pocitu “jako doma”. Pokud však nehubnete, problémem není pohyb nebo jeho nedostatek, ale velmi často vaše strava! Tím nechci pochopitelně říci, že sport je zbytečný a máte s ním okamžitě přestat. To opravdu ne, ale jde ruku v ruce s vaším jídelníčkem.

Váš pohyb + Váš jídelníček = Vaše postava

Matematika opravdu není můj obor, ale tato rovnice mi přijde zřejmá. Cvičením sami o sobě nebudete mít dokonalou postavu a ostatně ani tím, že budete jíst fit. Sečtěte si však tyhle dva údaje o sobě a víte, jak na tom jste. Překvapivé?

Jíst zdravě a fit však neznamená zakusit utrpení dietami. Zdravá strava a její všemožné variace vám mohou zajistit velmi chutný jídelníček a to nejdůležitější: pokud budete jíst správně, tak se nemusíte omezovat! Už nikdy nemusíte zažívat pocity hladu a frustrace! Takže pokud milujete jídlo tak jako já, je to pro vás zřejmě jediná možná cesta k postavě vašich snů. Bez omezování, s dobrým pocitem a bez hladovění.

Mnoho lidí si myslí, že se ve svém jídelníčku omezuji. Líbí se mi jejich starostlivost, jenže to není vůbec pravda, ba naopak můžu jíst větší porce než dřív, nikdy nejsem hladová a k tomu všemu se cítím zdravá a plná sil. Samozřejmě, že tahle cesta k perfektní zdravé stravě je plná spousty malých cestiček, zákoutí, slepých uliček a já sama ještě rozhodně nejsem na jejím konci. Co však můžu s klidem říci, je to, že se cítím se svým tělem skvěle a to mi nikdo nevezme!

Pokud se chcete vydat zdravou cestou, sledujte můj blog anebo si prostudujte další články z oblasti zdraví v rubrice HEALTH.

Těšíte se na další? A jak jste na tom se svojí postavou Vy?

Buďte zdraví a štíhlí!

S láskou

Vaše

Ann

Ann
Ann

Born in the Czech Republic, I spent 4 years in Spain, which is why the Mediterranean Sea holds such a special place in my heart. Fluent in Czech, English, and Spanish, I embrace the lifestyle of a digital nomad, currently traveling across the world. I studied at a classical music conservatory – playing the clarinet. I’m passionate about books, art, mindfulness, and the traditional slow-paced way of life. The night sky, sunsets, and the pleasure of tasty homemade vegetarian food make me excited.

Find me on: Web | Instagram

1 Comment

  1. 7. 4. 2021 / 8:49

    Some have been thought brave because they didnt have the courage to run away.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *