Sama na pláži: Proč je tolik milujeme?

Zabořit nohy do měkkého písku, cítit slaný vzduch, vlající vítr ve vlasech a vzdálený křik racků. Každá návštěva pláže je pro mě jako znovuzrození. Čas na pláži utíká světelnou rychlostí a nepřidává žádné vrásky ani starosti. Sluneční paprsky dobíjejí energii a vlny neúnavně a přesto až s ledovým pocitem klidu omývají písek, a tak by se dalo říct, že pláž je naše soukromá powerbanka. Proč nás tyto kouzelná a zároveň obyčejná místa dělají šťastnějšími?!

#outoftheoffice

Neuvěřitelná síla a energie

Pozorujeme-li chvíli příboj, vidíme neutuchající vášeň a energii s jakou moře vystupuje na pláž. Myslím, že každého tato energie vnitřně nabíjí a povzbuzuje. Je to něco jako tržiště s energiemi – ta sluneční se potkává s větrnou a obě dvě společně s tou mořskou. A přesně v tomhle spojení je najdeme jedině na pláži. I když už většina z nás viděla moře mnohokrát, tak přicházející a odcházející vlny na pláži nás vždy dostanou. Mohli bychom je sledovat celé hodiny…

“Dance with the waves, move with the sea. Let the rhythm of the water set your soul free.”

Světlo pro všechno

Sluneční paprsky jsou hlavními konektory k dobíjení. Do našeho těla proudí teplo, tvoří se zde vitamíny a zaplavují nás pocity pohody a štěstí. Slunce rozdává svoji energii zcela zdarma celé dny, tak proč si jí trochu nepřivlastnit?

“At the beach, life is different. Time doesn’t move hour to hour but mood to moment. We live by the currents, plan by the tides and follow the sun. “ 

Malé poklady na každém kroku

Říká se, že každá mušle má svůj příběh. Já si myslím, že ne jenom jeden. Když se člověk trochu rozhlédne, může najít stovky mušlí a kamínků nejrůznějších tvarů. Někdy opravdu přemýšlím, jak dalekou cestu urazila, zda měla svého obyvatele a jak dlouho tu asi leží. Je to neuvěřitelný detox pro všechny starosti a otravné, neustále se vracející myšlenky ve vaší hlavě.

“I’m pretty sure my birthstone is a sea shell.”

K dispozici 24 hodin denně

Nemusíte ovládat žádný kurz meditace a ani nemusíte mít žádnou speciální vstupenku. Na pláž může přijít kdokoliv, kdykoliv a může si jí hned začít užívat. Je pro všechny a zároveň nás všech. Kam můžete jen tak kdykoliv přijít a dobít se?

“Life takes you down many paths but my favorite ones lead to the beach.”

Feeling stressed? There’s a beach for that.

Jakoby se zastavil čas

Nenajdeme tady Internet ani hodiny. Čas se dá jedině tipovat a nedoléhají sem žádné dozvuky moderní doby. Zkrátka místo, kde zapomeneme na uspěchanou dobu a nejmodernější technologie. Dívat se do mobilu na pláži je přeci navíc docela otrava. Zahoďte veškerou techniku, teprve pak si tady začnete doopravdy užívat!

“If you need me, call me on my shell.” 

Krásné pondělí a trochu #beachvibes posílá všem Vaše

Ann

Ann
Ann

Born in the Czech Republic, I spent 4 years in Spain, which is why the Mediterranean Sea holds such a special place in my heart. Fluent in Czech, English, and Spanish, I embrace the lifestyle of a digital nomad, currently traveling across the world. I studied at a classical music conservatory – playing the clarinet. I’m passionate about books, art, mindfulness, and the traditional slow-paced way of life. The night sky, sunsets, and the pleasure of tasty homemade vegetarian food make me excited.

Find me on: Web | Instagram

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *