5 dobrých důvodů proč začít se #smoothies

Lahodná svačinka, snídaně či večeře. Postup přípravy je rychlejší než názvy všech předkrmů dohromady a výsledek opravdu stojí za to. Nejen po zdravotní stránce, ale i po chuťové. Ano, řeč je o známých smoothies, posledních trendech zdravé stravy, které jsou poslední dobou populárnější než nejnovější modely kabelek. Proč jsou tak oblíbené a proč byste o nich vlastně měli začít uvažovat?

S novým rokem často obracíme čistý list a toužíme na sobě něco změnit nebo vylepšit. Často však zapomínáme na fakt, že naše strava ukazuje to, kdo jsme a jak vypadáme více, než si sami hodláme připustit. I když se budeme hodiny dřít ve fitku, tak nikdy nemůžeme vypadat jako Heidi Klum bez toho, abychom nepřehodnotili to, co každý den jíme.

Odborníků a názorů na zdravou stravu může být asi tolik, kolik je lidí na Zemi, ale pokud se většina z nich na něčem shodne, tak je to fakt, že čerstvá zelenina a ovoce nám prostě a jednoduše prospívají a zpomalují stárnutí. Není těžké do svého jídelničku nějaké ovoce či zeleninu zařadit, ale je obtížné jich sníst tolik, abychom to na sobě vůbec poznali. Naštěstí dnes díky technice, která nás všude obklopuje, je to snadnější, než kdy dřív. Nemusíme tak trávit celé dny sháněním a přípravou jídla jako někdy v pravěku – stačí koupit ten správný přístroj, naházet do něj vše, co si přejeme, zapnout knoflík a je uvařeno. V podstatě to nikdy nebylo snazší, rychlejší a dostupnější úplně pro všechny…

Jaký mixér za to stojí?

Pokud zvažujete koupi mixéru, doporučuji mixéry stolní, ne ty tyčové. Důvodů je hned několik. Abyste si mohli udělat opravdu dobré a zdravé smoothie, potřebujete slušný přístroj, který rozmixuje skoro vše a má trochu nějaký výkon – zelené listy, semínka, jádřince, pecičky. Dobré smoothie si můžete udělat i s ponorným mixérem, ale nikdy to nebude ono. Většina těchto lepších mixérů začíná s cenou okolo 4 – 5 tisíc a výš. Je to ale investice do vašeho zdraví, která se vám určitě časem vrátí. Mixéry nejsou jen na smoothies, můžete v nich připravit výborné pomazánky, zmrzliny, rostlinná mléka, raw dezerty, cukroví apod.

A teď už 5 zmíněných důvodů, proč byste o nich měli začít uvažovat:

1.Shake plný vitamínů 

Není žádným tajemstvím, že pokud sníte či vypijete sklenici plnou umixovaného čerstvého ovoce, dostanete tak do těla spoustu vitamínů a nutričních látek, které může vaše tělo z průmyslové stravy postrádat. Je to zkrátka takový chvalozpěv všech buněk v těle. Tak na zdraví a hlavně do dna!

2. Zdravé snídaně a svačiny

Nebaví vás neustálé vaření a vymyšlení chutných svačinek či snídaní? Smoothies vám nejenže dodají všechno potřebné do těla, ale navíc vás skvěle zasytí. Jsou tedy vhodnou snídaní či svačinou nejen pro děti, ale i pro dospělé.

3. Je to rychlejší než všechen fastfood na světě

Lidi si zamilovali FAST food kvůli tomu, že je především rychlý a nemají s ním starosti. Proč si ale doma neudělat zdravý fast super food. Všechny ingredience dáte do mixéru a jídlo je hotové, než bys řekl švec! Navíc pak nemusíte mít žádné výčitky a stoprocentně se budete cítit líp!

4. Spousta vlákniny

Mnoho lidí má v dnešní době problémy s příjmem vlákniny. Dnešní konvenční strava se často hodně vzdaluje přírodě a moderní stoje tak zvládly udělat spoustu nepřirozených výrobků, které třeba vlákninu ani neobsahují nebo úplně minimálně. Ve smoothies najdete spoustu vlákniny a jedním drinkem za den to tedy můžete často zachránit. Vaše střeva vám za to budou vděčná.

5. Zelená vašim koktejlům plným bílkovin

Umixované ovoce je skvělým začátkem ve vašem jídelníčku. Pokud už však nejste úplný začátečník či chcete svoji výživu ještě někam posunout, začněte se zelenými koktejly. Přidávejte do smoothies k ovoci špenát, rukolu, ledový salát, řapíkatý celer a další. Začněte postupně a časem zelený podíl navyšujte. Váš koktejl pak bude úplně o něčem jiném. Ze zelených listů získáte nejhodnotnější bílkoviny vůbec a spoustu jiných cenných látek pro naše tělo.

Krásné a zdravé dny Vám přeje

Vaše

Ann

Ann
Ann

Born in the Czech Republic, I spent 4 years in Spain, which is why the Mediterranean Sea holds such a special place in my heart. Fluent in Czech, English, and Spanish, I embrace the lifestyle of a digital nomad, currently traveling across the world. I studied at a classical music conservatory – playing the clarinet. I’m passionate about books, art, mindfulness, and the traditional slow-paced way of life. The night sky, sunsets, and the pleasure of tasty homemade vegetarian food make me excited.

Find me on: Web | Instagram

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *