Světla majáku musí měnit směr a stále zářit

Každý maják má v sobě něco kouzelného. Něco, co nás může fascinovat a zároveň donutit přemýšlet. Je to zřejmě pocit jistoty. Stojí často na opuštěném místě sám, ale přesto jeho světla dosahují daleko. A i když přijde silná bouře, vítr bude strašidelně burácet a moře bude nelítostně bít do útesů, tak víme, že tam je. Jistota je skvělá věc, ale nakolik nás všechny bez výjimky dělá lenivými?

“Lighthouses are not just stone, brick, metal, and glass. There’s a human story at every lighthouse; that’s the story I want to tell.” 
― Elinor DeWire

https://www.goodreads.com/quotes/tag/lighthouses

Mít v životě svoje jistoty, je dobré, ale často začíná opravdový život právě tehdy, když je ztrácíme. Po těžkých pádech většinou přijde prozření a s ním často i změny, které nás probudí ze zajetého stereotypu. Není špatně chtít stálé věci, ale je, alespoň podle mě špatně, chtít jen ty…

Mít jistou práci, jisté bydlení, jistého partnera, jistou každý večer uvařenou večeři a tak dále. Může být žádoucí, ale určitě ne pro všechny. Proč nezkusit v životě i jinou práci, proč nezačít cestovat nebo lyžovat, když budeme chtít?! Všechny změny vždy začínají v nejistotách, než se zaběhnou v ty jisté. Jak dlouho ale chceme čekat?

Časem začneme přehlížet všechny jisté a samozřejmé věci kolem nás. Nevšimneme si, jak milého a pozorného máme partnera, kolikáté narozeniny už oslavil náš domácí mazlíček a jak rychle rostou všechny děti okolo nás…

Jaké je řešení?

Čas od času vystoupit ze své komfortní zóny a podniknout něco dobrodružného nebo nepředstavitelného. Vždycky jste chtěli zkusit kempovat v horách nebo spát pod širákem? Tak na co čekáte? Uvidíte, jak rádi se budete vracet domů s vděčností ke své jisté posteli!

Někdy i krátký pobyt mimo domov může pomoci najít a znovu objevit věci, které jsme zase začali přehlížet. Odjeďte na pár dní k rodičům nebo ke kamarádce a hned vám začnou chybět vaše každodenní jistoty – třeba pusa na dobrou noc od vašeho partnera.

Začít si vážit maličkostí každého všedního dne. V mém motivačním diáři jsou u každého dne vždy 3 řádky na to, abych napsala to, za co jsem byla dnes vděčná. Každý den je s úsměvem vyplním a jsem šťastná, že mě diář nutí přemýšlet a zamýšlet se nad tím, že žádný den není a nikdy nebude stejný.

“If you close your eyes, no lighthouse can help you!” 
― Mehmet Murat ildan

https://www.goodreads.com/quotes/tag/lighthouses

Jak však říká tento krásný a pravdivý citát – pokud máte zavřené oči, tak vám nepomůže ani maják. Otevřete tedy oči a rozzářete svoje světlo všude okolo. Dívejte se do daleka a držte nejbližší nad vodou, jak jen budete moct. Stůjte nohama pevně na zemi, jakoby byly z kamene, aby vás žádná přeháňka nevyvedla z míry a buďte pro ostatní tou správnou jistotou. Ne však tak dlouho, aby jste úplně zkameněli!

“I feel that we’re all lighthouses, and my job is to shine my light as brightly as I can to the darkness.” 
― Jim Carrey

https://www.goodreads.com/quotes/tag/lighthouses

Jistota je úžasná, ale občas ji prostřídejte s nejistotou. Je to jako jing a jang, nic není plně dokonalé jen samo o sobě.

Krásný týden Vám přeje Vaše

Ann

Ann
Ann

Writes this blog for joy, happiness. Spreading love, healthy tips, fashion trends, and a healthy lifestyle over the world. She is trying to discover an easy way for everybody to help and understand the planet. She loves the sea, exploring new places, lovely dresses, food, coffee, and fresh flowers. She is just another free soul.
Thank you so much for every visitor, comment, or sharing.
Live your life every day don’t wait for Friday or Monday because #lifeisabeachcocktail . com !

Find me on: Web | Instagram

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *