Cinnamon pancakes #sugarfree #glutenfree / Podzimní voňavá snídaně: Skořicové lívance

Jablka jsou hlavní ingrediencí podzimu a společně se skořicí tvoří nerozlučnou dvojici pro všechna sladká pokušení. Skořice navíc zmírňuje dopady sladkého v každém dezertu a přidává úžasné aroma. Tahle zdravá snídaně či svačina musí stoprocentně zahnat každý podzimní splín a přivést dobrou náladu až k vám domů!

Všemožných druhů jablek seženete na podzim nepřeberné množství. Snažte se vyvarovat těm chemickým z obchodu, přesně těm, která vypadají, jak já říkám “do vitrínky.” Správně pěstované jablko poznáte podle chuti, to žádné koupené v supermarketu většinou nemá. Vyzkoušejte bio jablka nebo ty od poctivého lokálního prodejce.

Skořice má také spoustu tváří. Nikdy jsem netušila, jaký může být rozdíl v chuti a vůni! Ta klasická, většinou prodávána u nás v obyčejných obchodech má někdy až štiplavou chuť a o moc menší aroma, než skořice pravá. Zajděte si na ni tedy do specializovaného obchodu nebo zdravé výživy a kupujte jen tu s názvem skořice pravá/cejlonská. To pravé aroma a chuť poznáte a už nikdy nebudete chtít jinou skořici, to vám slibuju!

Recept: Skořicové lívance s jablky – bez cukru a bez lepku


Recipe: Cinnamon pancakes with apples – sugar free, gluten free

Ingredience pro dva / Ingredients for two: 

1 větší jablko / 1 bigger apple

2 lžičky pravé skořice / 2 teaspoons of real cinnamon

2 hrsti bezlepkových ovesných vloček / 2 handfuls of oatmeal gluten free

1 lžička chia semínek / 1 teaspoon of chia seeds

1 banán / 1 banana

pár kapek citrónu / a few drops of lemon

ghí na osmahnutí / ghee for browning

na ozdobu: rozinky, ovoce, jogurt, smetana… / for decoration: raisins, fruit, yogurt, cream…


Postup / Instructions:

Oloupané a vykrájené jablko najemno nastrouháme, banán rozmačkáme do hladka a smícháme společně s jablkem, skořicí, citrónem, chia semínky a ovesnými vločkami.

Peeled and sliced apple grate and mix with crushed banana until smooth. Then add apple, cinnamon, lemon, chia seeds and oatmeal.

Necháme odpočinout při pokojové teplotě 2-4 hodiny.

Leave it to rest at room temperature for 2-4 hours.

Na pánvi si rozehřejeme ghí a opatrně začneme smažit, spíše vysušíme, neotáčíme a až se lívanec zpevní, opatrně předěláme na talíř.H

Heat frying pan over a medium and add a knob of ghee and carefully start frying – rather drying it. Do not turn it and when the pancakes become fixed move it very carefully into a plate.

Nakonec můžeme dozdobit rozinkami, čerstvým ovocem nebo například s řeckým jogurtem jsou nezapomenutelné…

We can finally decorate it with raisins, fresh fruit and especially with Greek yogurt they are unforgettable …

Dobrou chuť! / Enjoy your meal!

Ann

Ann
Ann

Born in the Czech Republic, I spent 4 years in Spain, which is why the Mediterranean Sea holds such a special place in my heart. Fluent in Czech, English, and Spanish, I embrace the lifestyle of a digital nomad, currently traveling across the world. I studied at a classical music conservatory – playing the clarinet. I’m passionate about books, art, mindfulness, and the traditional slow-paced way of life. The night sky, sunsets, and the pleasure of tasty homemade vegetarian food make me excited.

Find me on: Web | Instagram

2 Comments

  1. 4. 6. 2021 / 18:50

    Congratulations on having one of the most sophisticated blogs Ive come across in some time! Its just incredible how very much you can take away from anything simply because of how visually beautiful its. Youve put together a terrific weblog space great graphics, videos, layout. This is absolutely a must-see weblog!

  2. 12. 6. 2021 / 15:51

    This post was very nicely written :), and it also contains a lot of useful extra facts. I enjoyed your professional way of writing this post. Thanks, you have made it very easy for me to understand Interesing Links in

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *