Jezte kysané zelí a všechny nemoci se Vám vyhnou obloukem!

Sezóna chřipek, angín a všemožných bacilů, kteří lítají zákeřně vzduchem, je stejně jako každý rok zahájena. Pokud nevíte, jak bojovat se všemi těmito potvůrkami, mrkněte na tento článek z minulého roku:

#TOP NEJLEPŠÍ BOJOVNÍCI PROTI NACHLAZENÍ, ZNAČKA: „JEN PŘÍRODNĚ!“

Najdete zde tipy, jak se přírodní cestou zbavit všech bacilů, jak posílit imunitu a proč není dobré užívat antibiotika!

Příroda nám však nachystala spoustu věcí do výbavy a zdaleka to není jen zázvor, chilli a tak podobně. Dnes bych Vás chtěla upozornit na jeden malý zázrak, který si může kdokoliv vyrobit sám doma a oproti všem lékům z lékárny stojí pár korun. Nemusíme však chodit daleko. Naše babičky i prababičky moc dobře věděly, proč mají ve sklepě hrnec plný naloženého zelí. Používaly ho téměř jako všelék a také jako výživnou složku jejich ne moc pestré stravy převážně v zimě. Dle studií je dokonce prevencí proti rakovině a zažene mnoho dalších ostatních neduhů a nemocí…

Proč je tak zdravé?

Kvašení je jeden z nejzdravějších procesů přípravy jídla vůbec. Ať už se jedná o obilniny, mléčné výrobky či ovoce a zeleninu. Procesem kvašení se horší méně stravitelné látky přeměňují na lepší a navíc zde vznikají prospěšné a zdravé bakterie, které jsou absolutní zdravotní bombou pro naše střeva. Věděli jste, že 80% procent vaší imunity leží právě ve střevech? Zdravá střevní mikroflóra je pro nás více než důležitá. Pokud ji nemáte v pořádku, dáváte možnost všem škodlivým bakteriím se zde rozmnožit a zaútočit na vaše tělo. A to určitě nikdo z vás nechce.

V čem všem Vám může pomoci?

Díky vysokému obsahu vitamínu C, kyselině listové a vitamínu B6 je pevnou základnou pro vaše neprůstřelné zdraví. Pro vegany je důležitým zdrojem vitamínů typu B. Pomůže se všemi trávicími problémy a díky fermentaci vám posílí imunitní systém. Mělo by být vaší nedílnou součásti jídelničku, pokud právě berete či jste vybrali antibiotika. Obsahuje důležitý vitamín B12, který je hodnotný pro naši nervovou soustavu, působí tedy proti depresím, stresu a nervovému vypětí. Snižuje vysoký krevní tlak, podporuje detoxikaci organismu, má protirakovinné účinky – v laboratořích se prokázalo, že kysané zelí dokáže naše tělo opravdu ochránit před rakovinnými buňkami. V neposlední řadě působí velmi pozitivně na naše oči, díky cennému vitamínu A a snižuje záněty v těle. Ač si to jste ochotní přiznat nebo ne, kvašené zelí je opravdový lidový všelék.

V minulosti měli námořníci na lodích problémy s kurdějemi, (které vznikají nedostatkem vitamínu C) začali tedy do spodních kajut přibírat kysané zelí a problémy byly pryč… Obdobou našeho kysaného zelí je též 3000 tisíc let staré Kimchi z Asie.

Jak ho zařadit do jídelníčku?

Pokud můžete, konzumujte kysané zelí vždy syrové a nejlépe domácí. Kupované zelí obsahuje často nějaký konzervant nebo je pasterizované a nikdy není tak chutné. Zelí je velmi jednoduché si naložit i doma ve sklenici.

Zkuste zpočátku zařadit pár lžic kysaného zelí denně. Pokud vám chutná, zkuste ho jíst jako přílohu nebo salát k obědu či večeři. Po nějaké době můžete pozorovat první výsledky na svém těle.

Máte rádi zelí nebo ho nesnášíte?

Musím se přiznat, že mně vždy moc chutnalo a nikdy jsem neměla problém s tím ho jíst pravidelně. Domácí zelí však může být trochu cítit a tak jej spousta lidí raději uvaří, tím ale přijde o všechny zdravotní výhody a vitamíny. Nicméně i dobrá zelňačka nebo taková kyselice stojí za takový “hřích”. Pokud však chcete pozorovat zdravotní účinky či posílit imunitu, jezte je rozhodně syrové.

Příště se můžete těšit na originální valašský recept právě na “Kyselicu” ve vege provedení + překvapení!

Takže sledujte blog, ať Vám nic neuteče!

Za týden ahoj!

Vaše

 

Ann

 

 

Ann
Ann

Writes this blog for joy, happiness. Spreading love, healthy tips, fashion trends, and a healthy lifestyle over the world. She is trying to discover an easy way for everybody to help and understand the planet. She loves the sea, exploring new places, lovely dresses, food, coffee, and fresh flowers. She is just another free soul.
Thank you so much for every visitor, comment, or sharing.
Live your life every day don’t wait for Friday or Monday because #lifeisabeachcocktail . com !

Find me on: Web | Instagram

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *