#Outfit na svatbu aneb čemu se vyhnout a co si vzít na sebe jako host?

Hlavní svatební sezóna už je za námi, ale možná ještě někteří z vás letos míří na nějakou svatbu. Jak se na ni připravit a co si vzít na sebe? To vám prozradím v tomto článku, kde se můžete mimo jiné inspirovat mým jednoduchým, ale elegantním outfitem…

 

V dřívějších dobách byla bílá barva považována za barvu smutku, a proto v tento den nevěsty oblékaly hlavně žlutou a červenou barvu. Ještě o mnoho let dříve se Římanky také vdávaly v červené, rudé barvě, protože ta patřila k těm nejdražším. Chudé dívky se musely naproti tomu spokojit s přírodními barvami látek. V renesanci byly svatební šaty hojně zdobené vyšitými drahými kameny a perlami. Až anglická královna Viktorie zavedla tento “trend” – svatební šaty v bílé barvě, při své svatbě v roce 1840. Ke svatebním šatům se také váže spousta pověr. Ve Skotsku by neměly být například ušity v zelené barvě, protože je to barva pomsty a v Řecku schovávají do svatebních šatů kostku cukru, aby osladili nadcházející manželství…

 

Je naprosto jasné, že nevěsta by měla být na svatbě královnou celého dne, proto byste měla svoje šaty dostatečně zvážit, aby nebyly moc výrazné, vyzývavé, nebo bílé – zaměnitelné s těmi nevěstinými. V žádném případě byste tudíž neměla zářit a vyčnívat více než je to nutné. Vaše šaty by rozhodně neměly mít velký výstřih a být velmi krátké. Pokud se jedná o svatbu v kostele, bylo by na místě, aby délka šatů byla minimálně pod kolena a přes ramena si raději oblečte sako.

 

Jedná se o slavnostní společenskou událost, proto by bylo vhodné si se svým oblečením vyhrát a rozhodně to nepodcenit. Příliš výrazné doplňky bych také vynechala a raději se držela heslem, že “méně je někdy více.” Místo řetízkové kabelky nebo kabelek přes rameno raději vezměte psaníčko. Vypadá stylově, když je ve stejné barvě jako boty. K botám vám dám jen jednu radu – nezapomeňte, že v nich budete celý den, takže je určitě fajn vzít si boty, na které jste zvyklá a netlačí vás. Zároveň ale nezapomeňte na nutnou eleganci – nejlepší variantou budou klasické lodičky s menším podpatkem.

 

Černé šaty nejsou zakázány, ale vybrala bych si je jen v případě nouze a rozhodně, když už byste se pro ně rozhodla, tak bych doporučila barevné doplňky. Stejně tak méně žádaná je – jak jsem už jednou zmínila – bílá barva. Neplatí to pouze v případě, že jsou vaše šaty bílé s nějakým vzorem, např. květované, pruhované apod.

 

Rozhodně není povinností mít na svatbu šaty, pokud se v nich necítíte a nejste na ně zvyklá. Pro tuto slavnostní událost může dobře posloužit i kalhotový kostým se sakem nebo pěkný elegantní overal. Mějte ale na paměti, že se jedná o slavnostní příležitost a džíny, legíny a jiné ležérní kousky jsou faux pas – a to určitě nechcete…

 

Je v podstatě jedno, jestli se koná svatba v kostele, na louce nebo na pláži. Stále má nějaká společenská pravidla. Někdy můžete být o společenském “dress code” informovaní již na pozvánce – v tom případě by bylo žádoucí se ho snažit dodržet. Pokud mají novomanželé neformální svatbu na zahradě a hostinu typu rodinné “grilovačky”, bylo by patřičné udržet si aspoň neformální eleganci a vyhnout se kraťasům, džínům, žabkám apod. Totéž platí samozřejmě i pro pány. Kraťasy jsou společensky absolutně nepřípustné, stejně jako košile s krátkým rukávem.

Já si vybrala na tuto svatbu delší společenské šaty jemně růžové barvy. K nim jako výraznější doplněk rudé, červené sako spolu s koženými, hnědými lodičkami a psaníčkem ve stejné barvě. Napište mi, jak se vám můj outfit líbil nebo v čem jste byli naposledy vy?

 

Krásný den.

Vaše

 

Ann

 

Ann
Ann

Writes this blog for joy, happiness. Spreading love, healthy tips, fashion trends, and a healthy lifestyle over the world. She is trying to discover an easy way for everybody to help and understand the planet. She loves the sea, exploring new places, lovely dresses, food, coffee, and fresh flowers. She is just another free soul.
Thank you so much for every visitor, comment, or sharing.
Live your life every day don’t wait for Friday or Monday because #lifeisabeachcocktail . com !

Find me on: Web | Instagram

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *