#Problémům neutečeš… vždycky Tě doženou jako první!

Houstone, máme problém! …Každý je máme. Jestli tvrdíte že ne, tak nebojte, nějaké přijdou. Problémy jsou součástí našeho života a nelze se jich zbavit, ani je zamést pod koberec. Nejdůležitější je ale váš přístup k nim. Ten rozhoduje, jestli se jimi necháte bičovat nebo vše zvládnete s lehkostí a noblesou. A pokud si lámete hlavu, jak to udělat – jste tu správně. Dnes vám předám zaručený návod, jak vaše problémy minimalizovat a hlavně se z nich přestat stresovat.

“Žádné problémy se nevyřeší uložením k ledu.”    Winston Churchill

  • Neřešte věci, které se ještě nestaly

Spousta lidí neustále zaměstnává svoji hlavu událostmi, které se ještě nestaly, ale mají se možná podle nich stát. Věřte mi, je to zbytečná ztráta času, konkrétně třeba vytváření scénářů typu: “co se asi potom stane?” a sýčkovat “co budu dělat, až mě vyhodí z práce?” Určitě znáte spoustu takovýchto lidí. Není špatné občas uvažovat o možných problémech i do budoucna, ale všeho s mírou. Spousta lidí se často obává různých skutečností již hodně dopředu a většinou, když se potom na ty stejné věci podívají časem, tak zjistí, kolik se toho od té doby změnilo anebo že vůbec neodhadli situaci. Často to nakonec dopadne úplně jinak, než byste čekali. Mojí zkušeností je, že spousta věcí se někdy tak nějak “vyřeší sama” a není nutné nad nimi dlouhou dobu přemýšlet.

 

  • Zanalyzujte si celý problém

Když už se dostanete do problémů, musíte je začít řešit. Nejlépe ihned. Začněte tím, že si zanalyzujete celý problém. Všechny důsledky, možnosti apod. a zároveň zjistíte rozsah veškerých škod, které vám hrozí. Potom je nejlepší se smířit s nejhorší variantou. A to myslím opravdu smířit, ne tajně doufat v něco jiného. Zbývá potom už jen tu nejhorší variantu vylepšit, abyste nebyli zklamaní. Pokud se to nepovede, nebude to pro vás taková rána, protože už jste se s tím přece smířili!!!

 

  • Hrajte “fair play”

Spousta lidí, kteří se dostali do problémů, se často velmi diví, že se do nich vůbec dostali. Co si budeme povídat, nikdo neskončí ze dne na den ve vězení nebo na ulici, aniž by k tomu nevedly žádné dřívější náznaky či kroky. Přistupujte ke svému životu, jako kdybyste šli zrovna hrát fotbal nebo tenis a vždy hrajte fair play. Buďte upřímní, čestní a hlavně hrajte podle pravidel. Pokud se vám ani jedno z tohoto nedaří, pravděpodobně máte problém a jste na nejlepší cestě, abyste se do nich dostali až po uši…

 

  • Vyřešte si své strašáky ve skříni

Často se bojíte něčeho, co ještě nenastalo a často k tomu máte důvod, protože vaše skříň je plná potencionálních strašáků, kteří vám můžou pokazit život. Jednoduše ji otevřete a postupně zpracujte všechny tyto potvůrky. Omluvte se lidem, kterým dlužíte omluvu, dejte svoje rodinné vztahy do pořádku, přepracujte věci do práce apod. Pokud jste to někdy pokazili, zvedněte telefon a všechny škody napravte. Každý dělá chyby, ale ne každý je schopný své činy napravit a tím i svoje svědomí. Nemusíte to všechno dělat v jeden den ani týden. Jděte na to postupně. Uvidíte, že se vám potom hodně uleví. Už totiž nebude časem nic, co by na vás mohli ostatní vytáhnout, ve snaze zničit vám život nebo přidat starosti.

 

“Většina lidí spotřebuje více energie na mluvení o problémech než na jejich řešení.”   Henry Ford

 

Proto o problémech už jen nemluvte, ale řešte je. Nikdo je nemůže vyřešit za vás!

 

Krásné a bezproblémové dny

 

Přeje

Vaše

 

Ann

Ann
Ann

Born in the Czech Republic, I spent 4 years in Spain, which is why the Mediterranean Sea holds such a special place in my heart. Fluent in Czech, English, and Spanish, I embrace the lifestyle of a digital nomad, currently traveling across the world. I studied at a classical music conservatory – playing the clarinet. I’m passionate about books, art, mindfulness, and the traditional slow-paced way of life. The night sky, sunsets, and the pleasure of tasty homemade vegetarian food make me excited.

Find me on: Web | Instagram

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *