7 důvodů, proč je dobré používat diář + soutěž!

Konec roku klepe na dveře a vy již otáčíte poslední stránky svého oblíbeného kapesního kalendáře. Nebo ne? Proč bychom si jej vůbec měli pořizovat a k čemu můžou být dobré ty motivační? Vyšlápněte do nového roku stylově s novým diářem, čistou hlavou a úsměvem na rtech. O 3 úžasné motivační diáře navíc můžete soutěžit na mém Instagramu právě teď!

Obecný vs. motivační

Obecné diáře koupíte většinou běžně v knihkupectvích nebo obyčejných obchodech. Některé z nich jsou na konkrétní rok a obsahují všechny svátky, volna a podobně a některé můžou být i nečasované – tzn., že s nimi můžete začít kdykoliv. Většinou neobsahují nic moc navíc, ale pro spoustu lidí mají své využití. Nedovedu si například představit kadeřnici, která má 10 schůzek denně vyplňovat “motivační” kolonky během telefonování…

Motivační diáře naproti tomu většinou koupíte na Internetu nebo v trochu specializovanějších obchodech, a to často podle zaměření. Můžete se nechat motivovat: zdravým životním stylem, hubnutím, slavnou osobností, prací na sobě samém, lepším či šťastnějším životem – zkrátka fantaziím se meze nekladou. Tyhle typy diářů jsou většinou složitější na vyplnění a člověk čas od času musí strávit chvilku, popřemýšlet a zapsat si některé věci či myšlenky, prostě a jednodušše proto, aby se někam posunoval.

Je už na každém, který typ diáře mu bude vyhovovat nebo jaké s ním má přesné úmysly. Motivační diáře jsou určitě hodnotnější v tom, že na konci roku můžete mít jakousi brožuru toho minulého a budete moci zhodnotit, v čem jste se zlepšili a na co byste se měli v přístím roce třeba více zaměřit…

Proč je dobré používat diář? A pokud to ještě neděláte, proč začít?!

1.Všechny myšlenky na jednom místě

Díky deníku si můžete zapsat vaše nejrůznější touhy, sny, myšlenky, chytré odkazy, tipy na dobré filmy či knížky, zajímavé myšlenky na jedno místo, kde víte, že je určitě najdete a budete se k nim moci později kdykoliv vrátit.

2. Plánování matka moudrosti

Plánování je rozhodně důležité k tomu, abyste se vyhnuli nerozhodnosti nebo špatně načasované práci. Každý den ráno si můžete napsat věci, které jste chtěli přes den vyřešit a pak už stačí jen jít podle seznamu a odškrtávat. Kdo miluje škrtání splněných úkolů stejně jako já? 😄

3. Motivace ke změně

Pořiďte si jakýkoliv motivační diář a dodržujte jeho pravidla. Rok je přeci docela dlouhá doba, abyste změnili alespoň jeden ze svých špatných návyků, no ne?! Navíc máte diář každý den na očích a není tedy nic jednoduššího, než sem tam vyzkoušet něco nového či trochu pozměnit zaběhlé rituály s perfektním manuálem v ruce.

4. Čistá hlava

Nejrůznější myšlenky a věci, které vás náhodně napadají v průběhu dne a vy byste je někdy mohli nebo spíše měli vyřídit, je nejlepší si zapsat a zapomenout. Odlehčíte svojí hlavě tolik, jako nikdy předtím.

5. Nezapomenete na důležitá životní jubilea

Každý z rodiny má někdy narozeniny, svátek nebo důležité výročí. Kdo by si to všechno měl pamatovat?! 😄 Jediný způsob, jak nezapomenout na narozeniny vaší tety, i když se na vás valí tuna práce, je mít poznámku v diáři a ráno ještě “za čerstva”, tyhle malé-velké věci vyřídit. Uděláte tím radost všem okolo…

6. Méně starostí a stresu

Všechny výše zmíněné body odlehčí vaší hlavě a uberou stresujících dnů. Pokud dobře plánujete, pečlivě zapisujete a potom škrtáte, tak není čeho se obávat! Ani není nic, na co byste mohli zapomenout!

7. Zhodnocení uplnynulého roku, vzpomínky

Do diáře si můžete lepit fotky, zapisovat důležité momenty nebo kreslit, co vás zrovna napadne. V mém motivačním diáři Srdce ženy od firmy I can academy (o 3 tyto diáře můžete právě teď soutěžit tady na Instagramu nebo koupit přímo zde) jsou u každého dne 3 řádky na poznamenání věcí, za které jsem v ten den byla vděčná. Po každém měsíci následuje zhodnocení práce a na začátku roku jsem si zde rozkreslila celoroční plán. Teď ke konci roku slouží tohle všechno jako skvělé zrcadlo toho, co se povedlo, co jsem zažila a toho, na čem bych ještě měla pracovat.

Nejdůležitější jsou stejně vaše vzpomínky, protože ty vám nikdo nikdy nevezme.

A teď už běžte soutěžit o motivační diáře na magický rok 2020. Kdo by si nechtěl potom právě takový krásný rok schovat na památku?!


Krásné pondělí a hodně štěstí v soutěži!

Vám přeje Vaše

Ann

Ann
Ann

Born in the Czech Republic, I spent 4 years in Spain, which is why the Mediterranean Sea holds such a special place in my heart. Fluent in Czech, English, and Spanish, I embrace the lifestyle of a digital nomad, currently traveling across the world. I studied at a classical music conservatory – playing the clarinet. I’m passionate about books, art, mindfulness, and the traditional slow-paced way of life. The night sky, sunsets, and the pleasure of tasty homemade vegetarian food make me excited.

Find me on: Web | Instagram

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *