Stop únavě, přírodně / Stop feeling tired – naturally

Taky se cítíte často unavení a nevíte, co s tím? Klasické energy drinky plné cukru vám často nadlouho energii nepřidají, a to se nebavíme o jejich dopadu na vaše zdraví. S kávou se taky člověk nevydrží skrývat věčně. Jak zatočit s únavou zcela přírodní cestou? Jednoduchý návod pro všechny!

Do you often feel tired and you don’t know what the hell is going on? Typical energy drink is full of sugar and doesn’t boost your energy for a long time and we didn’t mention all impacts on your health anyway. You can’t hide with coffee forever so how can you boost your energy naturally? A simple recipe for all!

Únava vám může pěkně znepříjemnit život, obvzlášť jestli se jedná o dlouhodobou záležitost. Přináším vám pár starých a známých přírodních prostředků, které zaručeně zvednou energii v těle a vy se hned budete cítit lépe.

Tiredness makes your life difficult especially if it’s a longterm business. I bring you some old and well-known natural things which certainly increase your energy and you can feel better immediately.

Slunce / Sun

Moje tělo funguje jako solární panel. Není tedy s podivem, že miluji teplé počasí a je to taky jeden z důvodu, proč jsem se vždycky chtěla odstěhovat někam “do tepla.” A ano, tady ve Španělsku si slunce vyloženě užívám. Pokud máte přes den doma nebo v práci možnost, někdy klidně i na chviličku vyjděte ven nebo na terasu a nastavte se slunečnímu záření. Zkuste nad ničím nepřemýšlet a dopřát si tak krátkou, ničím nerušenou pauzu od všeho. Někdy stačí opravdu jen chvilka a hned pocítíte příval nové energie.

I think my body is like a solar panel. So it isn’t a secret I love sunny weather. It’s one of the reasons why I always wanted to move for a warm-weather. And hell yes, I really enjoy the sun every day here in Spain. If you have an opportunity (sometimes for a while) go-ahead for the sunshine at your home or office. You can try to clean your mindset and be faraway from all worldwide problems. Sometimes a moment on the sunshine is enough and you can feel the race of new energy.

Zdravý pohyb / Healthy Moving

Jakýkoliv pohyb či sport je základem zdravého životního stylu. Člověk je od přírody velmi líný tvor. Nikdy vám však žádný pohyb nemůže uškodit, někdy stačí jen krátká procházka po cestě domů nebo proběhnutí se psem. Nemusíte vždy zvedat čínky, abyste se cítili líp. Při sportu naše tělo uvolňuje  různé hormony a často nás právě fyzický pohyb, i když je to nelogické, vnitřně dobíjí.

Any moving or sport is necessary for every healthy lifestyle. But humans are very lazy too! Believe me, some motion can’t break you. Sometimes it would be really short walking on your way home or running with your dog. You can’t make a weightlifting if you want to feel better. When you are moving your body releases some kind of hormones and because of it the physical motion usually charges us though it doesn’t have a logic.

Pitný režim / Drinking regime

Pokud cítíte, jak na vás jde únava, hned vypijte sklenici vody a zkontrolujte si svůj denní přísun tekutin. Nedostatek vody v těle může mít za následek únavu a bolest hlavy. Více o důležitosti pitného režimu zde.

If you feel tired go and drink one glass of water. Also, check your drinking regime too! A water deficit in our body can cause tiredness or headache.

Potraviny nebo nápoje plné energie / Food or drinks full of energy

Nemusíte pít celý den jen kávu, abyste se cítili plní energie. I když – mezi námi se to někdy hůř dělá. Já mám nastavený denní limit pro kávu a pokud cítím, že nejsem ve své kůži a potřebuji pracovat, tak šáhnu po zdravější alternativě. Nejznámější a nejúčinnější jsou: (alespoň podle mě)

You can’t drink just a coffee if you want to keep your daily energy but sometimes it is so hard. Isn’t it? I have daily limit for the coffee mugs and if I still feel tired and need to work I choose the healthier ways for a change. The most popular and the most effective things (in my opinion) are:

zelený čaj, jedině ten pravý a sypaný, / real green tea – tea leaves only

zázvorový čaj, uvařený přímo z celého kořene či kousek čerstvého zázvoru, / ginger tea made from the whole ginger or fresh ginger

zelené doplňky – mladý ječmen, chlorella atd. / green nutrition suplements – young barley, chlorella etc.

Správná strava / Good nutrition

Znáte ten pocit, když se vrátíte z oběda do práce a chce se vám spát? Po těžkých jídlech se často můžete cítit unaveně. Říká se, že pokud sníte více jak 50% vařeného jídla naráz, o mnoho více tím zatěžujete vaše tělo, jelikož vařené jídlo neobsahuje žádné enzymy, které by vám pomohly s trávením. Řešení? Jíst ke každému vařenému jídlu část syrovou (salát, čertvá zelenina apod.) Uvidíte sami, jak málo stačí k tomu, abyste se začali cítit lépe. Základem je samozřejmě pokusit se jíst co nejjednodušší a vyjvýživnější stravu, která vám bude vyhovovat. Ale to už je na delší povídání…

Do you know the feeling when you come back to your office after your lunch and you want to nap? After every heavy meal, you can feel so tired. It is said if  50% of your food is cooked it doesn’t contain enzymes that can help your body with digestion. What’s the solution? Eat some fresh meals with every cooked meal. (I mean – fresh vegetables, salad, etc.) You can see a difference immediately. Important is to eat easier and balanced diet which is great for you but this is a long story…

Myslím, že každá z těchto rad vám může pomoci mít více energie a nechodit celý den jako zombie. Protože, ať už chcete nebo ne i takové dny občas přijdou!

I think that every solution above can help increase your energy and help you don’t walk like a zombie. Because if you want or not these days sometimes will come!

Mějte se krásně! / Have a nice day

Ann

Ann
Ann

Born in the Czech Republic, I spent 4 years in Spain, which is why the Mediterranean Sea holds such a special place in my heart. Fluent in Czech, English, and Spanish, I embrace the lifestyle of a digital nomad, currently traveling across the world. I studied at a classical music conservatory – playing the clarinet. I’m passionate about books, art, mindfulness, and the traditional slow-paced way of life. The night sky, sunsets, and the pleasure of tasty homemade vegetarian food make me excited.

Find me on: Web | Instagram

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *