Proč si zamilovat #boho styl? Aneb plesová epidemie vrcholí.

Plesová sezóna je jako zimní epidemie – pokud milujete společnost, dobrou zábavu a tanec nebo alespoň hudbu, zcela určitě jí dlouho neodoláte. Je příliš toxická a šíří se velice rychle, ale daleko rychleji se šíří věty typu: “Nemám co na sebe!” či “Nevím co udělat se svými vlasy!”. Než vás stihne pohltit panika, tak přináším skvělý styl, který je momentálně v kurzu a přešlap vedle s ním rozhodně neuděláte. Snad jen pokud si nejste jistá, kterou nohou máte vykročit při valčíku! Pak vás ani nejnovější lodičky od Louboutina nespasí…

Poslední dobou na nás odevšad křičí: “Hlavně buďte sama sebou”. To zní moc pěkně, ale co když by se ostatní spíše polekali a pravděpodobně utekli někam hodně daleko? I s tím musíte počítat, ale hlavně to nebrat zase tak vážně. Boho styl je hlavně o dětských snech, touhách, přírodních motivech a taky o ženskosti. Nechte v sobě jednoduše probudit svoji vnitřní řeckou bohyni, vznešenou princeznu nebo nespoutanou indiánku. Fantazii se meze nekladou a ani pravidlům moc ne. Pokud však chcete jít na ples, tak se vyvarujte kýčovitým kombinacím a zkuste tuto verzi “boho” alespoň trochu učesat. Přece jenom to není žádný táborák s náčelníkem u teepee!

Proč si teda #boho tak zamilovat?

Učesaná – neučesaná, oblečená – neoblečená, upravená – neupravená… tak nějak ano i ne, ale celkový dojem nemusí působit moc upjatě. V podstatě při troše štěstí, snahy a příprav můžete vykouzlit velmi povedený look, který však bude vypadat jako byste se právě proběhla po louce, tak nějak si sepnula vlasy a přibrala k tomu šaty v přírodních barvách. Nebudete svým zevnějškem na okolí křičet: “Strávila jsem doma 3 hodiny před zrcadlem, tak se teď koukejte.” Ale budete přirozeně upravená, roztomilá a cool. Asi jako lesní víla jen bez ranní rosy a studánky.

Doplňky jsou velice jednoduché a vkusné a skoro vždycky najdete nějaké doma nebo u mamky či kamarádky. Pěkné barevné korálky, květiny, náušnice z peří, zlaté antické náramky a prstýnky, šátky, kruhové náušnice apod.

Vlasové účesy jsou velmi jednoduché a měly by být hlavně vzdušné. Stačí nakulmovat vlasy a splést je do nejrůznějších copů či volných drdolů. Nezapomeňte si umýt vlasy a klidně jim dovolit být trochu “neposlušné” – uvolnit sem tam pramínek a nelpět na dokonalé, precizní práci. Květiny a květinové vlásenky vypadají ve vlasech opravdu úžasně a celý efekt perfektně rozzáří.

Šaty vybírejte jednoduchého střihu a s jednoduchými motivy, abyste mohli výsledný outfit doladit doplňky. Držte se přírodních a jemných barev, aby moc nekřičely. Pastelové jsou perfektní. Pokud zvolíte vzorované šaty, tak na to pamatujte při výběru doplňků a volbě účesu, abyste celkový “vílí” efekt už moc nepřeplácaly. Víla si prostě vezme jen to nezbytné pro svoji krásu a spíše zvýrazní to, co už na sobě má. Nezapomínejte na to i při make-upu a zvolte spíše jemnější tóny stínů a rtěnek.

Já si #boho okamžitě zamilovala a pokud mám příležitost, tak ho velice ráda opráším. Člověk se potom necítí tolik spoutaný pravidly, módou a vkusem a může prostě jen tak být. A to je někdy taky moc fajn.

Jak se Vám líbí můj look laděný do boho stylu? Plánujete jít na ples?

Krásný den i celý týden Vám přeje

Vaše

Ann

Ann
Ann

Born in the Czech Republic, I spent 4 years in Spain, which is why the Mediterranean Sea holds such a special place in my heart. Fluent in Czech, English, and Spanish, I embrace the lifestyle of a digital nomad, currently traveling across the world. I studied at a classical music conservatory – playing the clarinet. I’m passionate about books, art, mindfulness, and the traditional slow-paced way of life. The night sky, sunsets, and the pleasure of tasty homemade vegetarian food make me excited.

Find me on: Web | Instagram

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *