22 lekcí, které jsem se zatím (ne)naučila

Ve stáří prý přichází moudrost. Po dvacítce se však ještě naštěstí neříká, že stárneme. Ještě je příliš brzy myslet na stáří a ještě je před námi spousta času na to dělat chyby a chovat se hloupě. Alespoň někdy nebo pořád?! Není důležité, kdy se vrátíme domů, kolik vína vypijeme nebo kolik práce doma zastaneme. Ještě se od nás toho moc neočekává. Tedy zatím. I ta doba přijde a až přijde, tak už budeme připraveni. Snad…

 1. lekce: Sfouknutí svíček na dortu rozhodně nepomáhá k tomu, aby se mi plnily přání. K Vánocům jsem si přála panenku a dostala jsem dřevěnou ovečku.
 2. lekce: Naučit se mluvit je o moc těžší, než by se mohlo zdát. Mlčení nebo křik je někdy tou nejjasnější odpovědí.
 3. lekce: Na každou princeznu vždycky nečeká princ, někdy je to jen maskovaná žába.
 4. lekce: Některé děti ve školce prostě nedokážu pochopit a ony zase nemůžou pochopit mě. Důležité je s tím počítat.
 5. lekce: Vztahy na pískovišti jsou složité. Někdy mi lopatku půjčí, někdy s ní dostanu přes hlavu.
 6. lekce: Těšila jsem se do školy, ale neměla jsem. Vždycky chce člověk to, co momentálně nemá.
 7. lekce: Čtení je pěkná dřina, ale stojí za tu námahu. Ve slabikáři však nenajdete tu správnou motivaci.
 8. lekce: Počítání není zrovna moje parketa a slovní úlohy nejsou vůbec ze života. Kdo si naposledy koupil deset kilo pomerančů a rozděloval je pěti dětem?
 9. lekce: Vyjmenovaná slova je nejdůležitější vyjmenovat. Celá rodina už se je stejně naučila znovu nazpaměť společně s vámi.
 10. lekce: Největší zábavou je ježdění na kole, hraní s míčem a deskové hry. Ovšem ne s rodiči, vždycky chtějí vyhrát.
 11. lekce: Pes je nejlepší dárek k narozeninám. Je lepší kamarád, než některé děti ze školy.
 12. lekce: Všechno je lepší, než trávit moc času s rodinou. Zatím ještě nepochopili, že nám už není pět a nestačí nám k radosti jen zmrzlina.
 13. lekce: První láska bolí a je většinou smutná, a to i když nejste největším fanouškem Shakespeara.
 14. lekce: Není lepšího času, kdy začít experimentovat se svým vzhledem. Výrazné líčení, červené vlasy, tetování, minisukně. Víte, kolik lidí s tím můžete zároveň naštvat? Učitelky, maminky, babičky…
 15. lekce: První zkušenost s alkoholem nepatří mezi ty nejpříjemnější zážitky, ale většinou si ji budete pamatovat do konce života.
 16. lekce: Střední škola je jen pokračováním základky. V podstatě se nic nezměnilo, jen to, že spolu všichni spí nebo se o to alespoň pokouší.
 17. lekce: Vaše zkušenosti s alkoholem, sexem a drogami jsou ústředním tématem všech rozhovorů a večírků. Za návody na bezchybnou pleť byste však platili zlatem.
 18. lekce: Plnoletost je k ničemu, když jste si mohli koupit pivo už v patnácti. Je to jen formalita, která nic nemění. Dospělost přijde s roky anebo vás taky možná úplně obejde.
 19. lekce: Maturita je zkouškou vašich nervů a odhodlání. Především proto, aby byli všichni okolo vás spokojení z toho cáru papíru. Vy byste přitom nejraději sedli na první letadlo a jeli do světa.
 20. lekce: Naučit se řídit bylo horší než maturita. Pro všechny zúčastněné. Podélné parkování asi není zrovna můj obor. Důležité je vytrvat.
 21. lekce: Společné bydlení s partnerem nikdy není takové, jak ho ukazují v reklamách. Místo romantického večera musíte sledovat Batmana a strpět všudypřítomné, poházené, špinavé oblečení.
 22. lekce: Hlavní je se z toho všeho nepo*. Nikdy to nebude tak, jak si vy sami budete představovat, ale to neznamená, že z toho musíte mít depresi… Hlavu vzhůru, ať vám nespadne korunka!

Krásné pondělí i celý týden Vám přeje Vaše

Ann

Ann
Ann

Writes this blog for joy, happiness. Spreading love, healthy tips, fashion trends, and a healthy lifestyle over the world. She is trying to discover an easy way for everybody to help and understand the planet. She loves the sea, exploring new places, lovely dresses, food, coffee, and fresh flowers. She is just another free soul.
Thank you so much for every visitor, comment, or sharing.
Live your life every day don’t wait for Friday or Monday because #lifeisabeachcocktail . com !

Find me on: Web | Instagram

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *