22 lekcí, které jsem se zatím (ne)naučila

Ve stáří prý přichází moudrost. Po dvacítce se však ještě naštěstí neříká, že stárneme. Ještě je příliš brzy myslet na stáří a ještě je před námi spousta času na to dělat chyby a chovat se hloupě. Alespoň někdy nebo pořád?! Není důležité, kdy se vrátíme domů, kolik vína vypijeme nebo kolik práce doma zastaneme. Ještě se od nás toho moc neočekává. Tedy zatím. I ta doba přijde a až přijde, tak už budeme připraveni. Snad…

 1. lekce: Sfouknutí svíček na dortu rozhodně nepomáhá k tomu, aby se mi plnily přání. K Vánocům jsem si přála panenku a dostala jsem dřevěnou ovečku.
 2. lekce: Naučit se mluvit je o moc těžší, než by se mohlo zdát. Mlčení nebo křik je někdy tou nejjasnější odpovědí.
 3. lekce: Na každou princeznu vždycky nečeká princ, někdy je to jen maskovaná žába.
 4. lekce: Některé děti ve školce prostě nedokážu pochopit a ony zase nemůžou pochopit mě. Důležité je s tím počítat.
 5. lekce: Vztahy na pískovišti jsou složité. Někdy mi lopatku půjčí, někdy s ní dostanu přes hlavu.
 6. lekce: Těšila jsem se do školy, ale neměla jsem. Vždycky chce člověk to, co momentálně nemá.
 7. lekce: Čtení je pěkná dřina, ale stojí za tu námahu. Ve slabikáři však nenajdete tu správnou motivaci.
 8. lekce: Počítání není zrovna moje parketa a slovní úlohy nejsou vůbec ze života. Kdo si naposledy koupil deset kilo pomerančů a rozděloval je pěti dětem?
 9. lekce: Vyjmenovaná slova je nejdůležitější vyjmenovat. Celá rodina už se je stejně naučila znovu nazpaměť společně s vámi.
 10. lekce: Největší zábavou je ježdění na kole, hraní s míčem a deskové hry. Ovšem ne s rodiči, vždycky chtějí vyhrát.
 11. lekce: Pes je nejlepší dárek k narozeninám. Je lepší kamarád, než některé děti ze školy.
 12. lekce: Všechno je lepší, než trávit moc času s rodinou. Zatím ještě nepochopili, že nám už není pět a nestačí nám k radosti jen zmrzlina.
 13. lekce: První láska bolí a je většinou smutná, a to i když nejste největším fanouškem Shakespeara.
 14. lekce: Není lepšího času, kdy začít experimentovat se svým vzhledem. Výrazné líčení, červené vlasy, tetování, minisukně. Víte, kolik lidí s tím můžete zároveň naštvat? Učitelky, maminky, babičky…
 15. lekce: První zkušenost s alkoholem nepatří mezi ty nejpříjemnější zážitky, ale většinou si ji budete pamatovat do konce života.
 16. lekce: Střední škola je jen pokračováním základky. V podstatě se nic nezměnilo, jen to, že spolu všichni spí nebo se o to alespoň pokouší.
 17. lekce: Vaše zkušenosti s alkoholem, sexem a drogami jsou ústředním tématem všech rozhovorů a večírků. Za návody na bezchybnou pleť byste však platili zlatem.
 18. lekce: Plnoletost je k ničemu, když jste si mohli koupit pivo už v patnácti. Je to jen formalita, která nic nemění. Dospělost přijde s roky anebo vás taky možná úplně obejde.
 19. lekce: Maturita je zkouškou vašich nervů a odhodlání. Především proto, aby byli všichni okolo vás spokojení z toho cáru papíru. Vy byste přitom nejraději sedli na první letadlo a jeli do světa.
 20. lekce: Naučit se řídit bylo horší než maturita. Pro všechny zúčastněné. Podélné parkování asi není zrovna můj obor. Důležité je vytrvat.
 21. lekce: Společné bydlení s partnerem nikdy není takové, jak ho ukazují v reklamách. Místo romantického večera musíte sledovat Batmana a strpět všudypřítomné, poházené, špinavé oblečení.
 22. lekce: Hlavní je se z toho všeho nepo*. Nikdy to nebude tak, jak si vy sami budete představovat, ale to neznamená, že z toho musíte mít depresi… Hlavu vzhůru, ať vám nespadne korunka!

Krásné pondělí i celý týden Vám přeje Vaše

Ann

Ann
Ann

Born in the Czech Republic, I spent 4 years in Spain, which is why the Mediterranean Sea holds such a special place in my heart. Fluent in Czech, English, and Spanish, I embrace the lifestyle of a digital nomad, currently traveling across the world. I studied at a classical music conservatory – playing the clarinet. I’m passionate about books, art, mindfulness, and the traditional slow-paced way of life. The night sky, sunsets, and the pleasure of tasty homemade vegetarian food make me excited.

Find me on: Web | Instagram

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *