Jak vám může #kreativita změnit život?

Co je důležité pro tvořivé myšlení a v čem konkrétně vám může pomoci? Proč je kreativita velice důležitá a rozhodně si nezaslouží zavírání dveří?! A jak můžete svoje tvořivé myšlení rozvíjet? Často se mě lidé ptají: “Jak to děláš, že pořád vymýšlíš něco nového?” a moje odpověď většinou je: “Já nevím.” Nicméně taky znám moc dobře dny, kdy je moje kreativní myšlení na bodu mrazu a otázka co si dám k obědu mě téměř položí. Zároveň ale vím, jak se zase můžu “dobít” a vrátit zpět do hry. Kreativita je totiž moje oblíbená část…

V rámci mojí účasti na Creative Business Cup v Olomouci minulý týden jsem začala nad kreativitou přemýšlet. Je to něco, za co bychom se měli stydět nebo je to něco, co by mělo být vyzdvihováno? Já myslím, že spíš ta druhá varianta, i když se určitě najdou příznivci té první. Když se ale podíváme na všechny tradiční instituce kolem nás (zdravotnictví, školství, úřady…) zjistíme, že tady aby kreativitu člověk pohledal. Je to jako vzácná komodita, která není k dostání. Jak z toho všeho rychle ven?

Myslím, že dalším zakořeněným problémem bude široká veřejnost. Určitě znáte typy lidí, kteří prostě nesnáší inovace a všechno co je nové, je automaticky špatné. Vnímání nových a kreativních věcí okolo nás je velmi důležité. Kdybychom nikdy nechtěli přijmout a respektovat pokrok, tak bychom pravděpodobně dnes jezdili na koních a o chytrých telefonech se spoustou vychytaných aplikacích bychom si mohli jen tak nechat zdát.

Každý inovátor byl ve své době výstřední. Lidi se na něj dost často dívali skrz prsty a nevěřili mu. Stejné to mají dnes i podnikatelé, kteří se snaží prezentovat své někdy trochu sci-fi nápady a inovace všem kolem sebe. Pokud však člověk není dost silně přesvědčený o svém nápadu, tak jej ostatní doslova ušlapou svým jednoznačným: “To nemůže fungovat.” Ve škole jsme se přece naučili, že vyčnívat z řady není moc velká výhoda. A to je mimochodem dost velká škoda.

Jak v sobě nalézt a podporovat kreativní myšlení?

Musíte tak trochu začít chodit s “hlavou v oblacích”. Je pravda, že jsem nikdy nebyla žádným příznivcem sci-fi filmů a podobných záležitostí, ale postupně se mi to změnilo. Stejně tak jsem nebyla moc kreativní a nikdy jsem svoji kreativitu nevyužívala ve svůj prospěch. Jak tedy na to?

Určitě každého z vás něco štve. Něco, co musíte dělat každý den a ta věc nebo práce má svůj nelogický a špatný postup nebo něco podobného. Snažte se vymyslet nové řešení účinné pro všechny. Chybí vám nějaký produkt či služby a nemůžete je nikde sehnat? Zkuste vymyslet, jak si jej můžete vyrobit nebo kde si je můžete opatřit. Vypusťte ze své hlavy slova: to nejde, to nemůžu atd. a začněte věci inovovat. Tohle je jediná cesta, jak zlepšit svoji kreativitu. Je to jako když začínáte běhat. Prvně se hrozně zadýcháte, píchá vás v boku a později už to pro vás není problém.

Jak vám může kreativní myšlení změnit život?

Při práci na něm – více v odstavci výše, můžete vypátrat zajímavé řešení či díry na trhu. Není potom nic snazšího, než to řešení nebo produkt navrhnout inovativně pro všechny a to vám může změnit život. A nejenom vám, ale i všem kolem nás. Ekologické projekty, nové objevy, moderní technologie, to vše nám změnilo život jen díky kreativnímu myšlení ostatních. Tak moc je kreativita důležitá.

Nestůjte na místě a pohybujte se vpřed. Jak? Svým kreativním myšlením!

Na mém Instagramu můžete mimochodem tento týden soutěžit o nádherné motivační diáře Srdce ženy, které určitě podpoří vaše kreativní myšlení.


„Touha po poznání a překonání běžného. Kreativní přístup, intuice, zápal, nasazení a odříkání. To vždy bylo, je a bude hnací silou lidského poznávání.“


Antonín Holý český chemik 1936 – 2012
Zdroj: https://citaty.net/

Hodně štěstí a úspěšný pracovní týden Vám přeje Vaše

Ann

P.S.: Není to Apríl! 🙂

Ann
Ann

Born in the Czech Republic, I spent 4 years in Spain, which is why the Mediterranean Sea holds such a special place in my heart. Fluent in Czech, English, and Spanish, I embrace the lifestyle of a digital nomad, currently traveling across the world. I studied at a classical music conservatory – playing the clarinet. I’m passionate about books, art, mindfulness, and the traditional slow-paced way of life. The night sky, sunsets, and the pleasure of tasty homemade vegetarian food make me excited.

Find me on: Web | Instagram

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *