Recept: Legendární italský předkrm „Bruschetta“

Sezóna domácích rajčat je v plném proudu. Ne nadarmo se říká rajčatům nesladké ovoce. V zimě byste je k tomu asi těžko přirovnali, ale teď – ta nasládlá chuť a úžasná červená barva svědčí o něčem vyjímečném. A taky že jo. Zanedlouho na ně budeme nostalgicky vzpomínat. Tak si pojďme společně domácích rajčátek trochu užít a připravit si proslulý a zastudena připravený předkrm ze slunné Itálie…

Bruschetta je známa patrně někdy od 15. století a pochází ze Střední Itálie. Jednalo se o jídlo chudších obyvatel, což ji dělá jednodušší a připravíte ji z běžných surovin, které najdete doma.

Základem je však kvalita. Nikdy nepřipravujte Bruschettu z nedozrálých nebo tzv. „zimních“ rajčat, použijte domácí česnek, čerstvou bazalku a olivový olej jedině extra panenský. Potom bude Bruschetta neodolatelná a potěšíte s ní kdejakou návštěvu!

Můžete použít veku nebo nejlépe italskou bagetu. Já vyzkoušela obojí a udělala jsem i bezlepkovou variantu s pohankovou topinkou z domácího chleba, která byla taky výborná. Zkrátka použijte to, co vám chutná a vyhovuje.

Suroviny:

8 nejlépe masitých rajčat

2 stroužky domácího česneku

dvě hrsti čerstvých lístků bazalky

sůl

extra panenský olivový olej

veku nebo jakoukoliv topinku

Postup:

Nakrájejte rajčata na drobné kostičky a pokud nejsou masitá, tak se zbavte části semínek a šťávy. (nemusíte, ale konzistence pak bude trochu tekutější)

K nakrájeným rajčatům přidejte natrhané listy bazalky a zalijte olivovým olejem. Osolte a dobře promíchejte.

Připravte si topinky – nejlépe nasucho v troupě nebo topinkovači.

Topinky potřete česnekem, zakápněte olivovým olejem a můžete naaranžovat samotnou Bruschettu.

Můžete ozdobit parmazánem, olivami, rukolou nebo čímkoliv dle chuti.

Dobrou chuť přeje Vaše

Ann

Ann
Ann

Píše tento blog pro radost a pro rozšíření všeobecného povědomí o zdraví, módě a zdravém životním stylu. Snaží se, aby to všechno mělo smysl a aby se každý mohl zapojit. Miluje kávu, čerstvý Vogue, nové šaty, jídlo a řezané květiny. Je už prostě taková…
Z celého srdce ti děkuje za každou návštěvu, komentář a sdílení.
Žij si svůj život, tak jak chceš. Je jedno jestli je pátek nebo pondělí #lifeisabeachcocktail . com !

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *