Italian starter “Bruschetta” / Legendární italský předkrm “Bruschetta”

Sezóna domácích rajčat je v plném proudu. Ne nadarmo se říká rajčatům nesladké ovoce. V zimě byste je k tomu asi těžko přirovnali, ale teď – ta nasládlá chuť a úžasná červená barva svědčí o něčem vyjímečném. A taky že jo. Zanedlouho na ně budeme nostalgicky vzpomínat. Tak si pojďme společně domácích rajčátek trochu užít a připravit si proslulý a zastudena připravený předkrm ze slunné Itálie…

Bruschetta je známa patrně někdy od 15. století a pochází ze Střední Itálie. Jednalo se o jídlo chudších obyvatel, což ji dělá jednodušší a připravíte ji z běžných surovin, které najdete doma.

Základem je však kvalita. Nikdy nepřipravujte Bruschettu z nedozrálých nebo tzv. “zimních” rajčat, použijte domácí česnek, čerstvou bazalku a olivový olej jedině extra panenský. Potom bude Bruschetta neodolatelná a potěšíte s ní kdejakou návštěvu!

Můžete použít veku nebo nejlépe italskou bagetu. Já vyzkoušela obojí a udělala jsem i bezlepkovou variantu s pohankovou topinkou z domácího chleba, která byla taky výborná. Zkrátka použijte to, co vám chutná a vyhovuje.

Suroviny:

8 nejlépe masitých rajčat

2 stroužky domácího česneku

dvě hrsti čerstvých lístků bazalky

sůl

extra panenský olivový olej

veku nebo jakoukoliv topinku

Postup:

Nakrájejte rajčata na drobné kostičky a pokud nejsou masitá, tak se zbavte části semínek a šťávy. (nemusíte, ale konzistence pak bude trochu tekutější)

K nakrájeným rajčatům přidejte natrhané listy bazalky a zalijte olivovým olejem. Osolte a dobře promíchejte.

Připravte si topinky – nejlépe nasucho v troupě nebo topinkovači.

Topinky potřete česnekem, zakápněte olivovým olejem a můžete naaranžovat samotnou Bruschettu.

Můžete ozdobit parmazánem, olivami, rukolou nebo čímkoliv dle chuti.

Dobrou chuť přeje Vaše

Ann

Ann
Ann

Writes this blog for joy, happiness. Spreading love, healthy tips, fashion trends, and a healthy lifestyle over the world. She is trying to discover an easy way for everybody to help and understand the planet. She loves the sea, exploring new places, lovely dresses, food, coffee, and fresh flowers. She is just another free soul.
Thank you so much for every visitor, comment, or sharing.
Live your life every day don’t wait for Friday or Monday because #lifeisabeachcocktail . com !

Find me on: Web | Instagram

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *