5 věcí, které ještě do konce #léta musíte stihnout!

Půlka srpna je bohužel za námi a prázdniny se pomalu sklání ke svému konci. Letošní léto přálo nádhernému tropickému počasí a spoustě letním radovánkám. Co byste však měli ještě stihnout, než nás léto definitivně opustí a nastane deštivý a nevlídný podzim? Je spousta aktivit, které si můžeme dopřávat pouze v létě, tak myslím, že je na čase se právě teď zastavit a říct si, co všechno byste ještě chtěli podniknout do konce léta?! Sepsala jsem seznam 5-ti věcí, které by alespoň podle mě měly patřit ke všem letním zážitkům všedních dní. Tak co, už máte letos splněno?

 


Sledování filmů je velmi populární ve všech věkových kategoriích. Je jedno, jestli jste muž nebo žena či kolik máte let. Pokud se vám líbí podobné filmy nebo je alespoň znáte, budete si mít vždy o čem povídat. To je na tom to krásné. A ještě hezčí je, když potkáte člověka, který zbožňuje ty stejné filmy a seriály jako Vy, vzájemné sympatie stoupnou okamžitě. Není nic lepšího, než se s takovými lidmi sejít v kině u svého oblíbeného filmu a při svitu hvězd a měsíce si vychutnat pravou tropickou noc. Není to jen noční oblohou, proč jsou letní kina tak populární, je to i tou úžasnou atmosférou okolo. Do tašky si můžete vzít nějaké dobroty a deku a má to hned jiné kouzlo. Máte rádi letní kina? Na jakém filmu jste naposledy byli?

Příroda je mocná, kouzelná čarodějka a taky nejlepší nabíječka energie na světě. Zkuste někdy o víkendu prostě vypnout, naplánovat si turistickou trasu někde po okolí a jen tak prostě jít. Poslouchejte ticho lesa, zpěv ptáků, mrkněte pod pár smrků, jestli tam nenajdete hřib, a hlavně na nic nemyslete. Baťůžek hoďte na záda a další den bude vaše hlava i mysl jako znovuzrozená! Příroda má svoji energii a sílu a je obrovská škoda ji nevyužívat. Já poslední dobou začínám preferovat hlavně hory, kopce, les a ten úžasný klid. Vždy mi takový malý výlet zvedne náladu a dobije neskutečnou energií. I u nás v Česku máme krásná místa a nemusíme za nimi jezdit daleko!

Pohádky nepatří jen k Vánocům, ale i ke krásnému letnímu počasí. Kdy jindy je taky velká část z nich natočená? Připomeňte si působivou pohádkovou náladu na nějakém hradu či zámku. Zavřete oči a nechte se přesunout v čase do dob, kdy hradby střežili stráže a v zahradě pobíhaly princezny. Proč se na chvíli nevrátit do dětských let? Některé zámky nabízejí nádherné interiéry a velmi zajímavé expozice nejen pro děti. Zkrátka výlet pro celou rodinu, který prostě tak nějak k prázdninám patří!

Celou zimu se všichni těšíme, až si sedneme někde na zahrádku a vychutnáme si první kávu či jiný oblíbený nápoj někde venku. K létu to prostě patří a když někdy vidím ty zmrzlé lidi na podzim sedící v kabátech venku, přijde mi, že si to ne všichni chtějí připustit. Proto nepromarněte svoji šanci a užívejte si, dokud to jen jde! Zajděte si na pivo, sytě oranžový Aperol či jiný letní drink a užijte si poslední sluneční paprsky nad městem plným letní pohody. Už dlouho si to takhle neužijeme!

Na koupališti byl letos už určitě každý z vás. Letošní tropy byly skoro jako u jižních skoro-sousedů, a tak nezbývalo často nic jiného, než se jít zchladit. Pokud nevíte, co s posledními letními horkými dny a chcete si je užít u vody, najděte si nějaký zatopený lom, přírodní jezero nebo přehradu. Lomy jsou nádherné, samozřejmě využijte na koupání jen ty, kde je koupání dovoleno a koupání zde pro vás není nebezpečné. Průzračná voda, původní vegetace a spousta živočichů dělá z těchto míst nezapomenutelné letní zážitky. Vstup do vody je většinou trochu horší, takže bych moc nedoporučovala s malými dětmi, ale jinak to určitě stojí za to.

 

A co Vy a Vaše letní zážitky?

Napište mi, co jste si letos v létě nejvíc užili nebo co plánujete ještě stihnout!

Mějte se báječně

S láskou

Vaše

 

Ann

Ann
Ann

Born in the Czech Republic, I spent 4 years in Spain, which is why the Mediterranean Sea holds such a special place in my heart. Fluent in Czech, English, and Spanish, I embrace the lifestyle of a digital nomad, currently traveling across the world. I studied at a classical music conservatory – playing the clarinet. I’m passionate about books, art, mindfulness, and the traditional slow-paced way of life. The night sky, sunsets, and the pleasure of tasty homemade vegetarian food make me excited.

Find me on: Web | Instagram

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *