Jak často si dopřáváte #čas jen sami pro sebe? Může ho být příliš anebo naopak žalostně málo?

Jste unavení a bez energie a vaše práce ztrácí potřebný elán? Čím dál méně se smějete a začíná vám být špatně při pohledu na nevyžehlené prádlo, neumytá okna a další domácí práce? Varovný signál v těle svítí jako světlomet od majáku na kilometry daleko a jakýkoliv spor s partnerem se velmi snadno vystupňuje na obrovskou záležitost. Tak proč svítí? Trávíte málo času s tou nejdůležitější osobou. Správně strávený čas o samotě vede k vaší psychické rovnováze a pohodě a není radno ho podceňovat. Už se těšíte až si v klidu prolistujete časopis nebo upustíte trochu páry v kavárně s kamarádkami?

Žijeme v době, kdy se na nás ze všech koutů světa valí tuny práce a povinností každý den. Chodíme do práce, do školy, podnikáme a doma musíme zastávat spoustu dalších neméně důležitějších rolí, jako jsou matka, otec, hospodyně, kuchařka, opravář apod. Mimo to máme každý svůj soukromý život plný přátel, kolegů, chození do kina a sportu, který nás baví. Je to obrovský kolotoč, který jede na plné obrátky od rána do večera. Jak z něj ven a jak v tomhle časovém a emocionálním presu zůstat v klidu a v pohodě a uchovat si svůj životní nadhled?

Začněte plánovat

O tzv. time managementu jsem psala v minulém článku, který si můžete připomenout zde. Vysvětlila jsem tam důležitost diáře a plánování pro ulehčení vašeho nejen pracovního života.

Pokud se cítíte na pokraji sil a je podle vás nejvyšší čas s tím něco udělat, tak do svého diáře zahrňte ze začátku pár hodin, později třeba celé odpoledne, jako čas pouze pro sebe. Můžete si naplánovat kosmetiku, masáž nebo jít s kamarádkou nakupovat. Taky si můžete vzít svůj oblíbený časopis do pěkné restaurace a dát si dobrý oběd či jít na jógu anebo prostě někam relaxovat, možností je spousta…

Pokud si tento čas ze začátku naplánujete závazně, např. s nějakou kamarádkou nebo se někde objednáte, nebude se vám to chtít okamžitě zrušit, pokud budete třeba pozadu s žehlením. Časem si z toho utvoříte zvyk a bude to čas, na který se budete velmi těšit.

Nezapomeňte si nejlépe vypnout telefon a neřešit v tomto čase žádné pracovní ani rodinné záležitosti, však ony těch pár hodin vydrží a nikam určitě neutečou.

Proč je to pro mě důležité a co tím získám?

  • Na prvním místě si rozhodně dobijete baterky a doplníte energii a elán, který jste postrádali a někde v záplavě povinností ztratili.
  • Vyčistíte si myšlenky a uvolníte tak místo dalším novým kreativním myšlenkám, na které jste dlouho čekali a ony prostě nepřicházely.
  • Budete schopní řešit spoustu stresových situací s větším klidem a nadhledem.
  • Začnete se mít rádi, a to je velmi důležité pro váš životní náhled na svět.
  • Můžete očekávat příval nových nápadů a efektivnější řešení všech problému díky odstupu, který si alespoň na chvíli dopřejete.

 

A co vztahy?

Já osobně miluju čas jen pro sebe a hrozně ráda si ho občas dopřávám. Myslím, že i když jste zamilovaní, měli byste mít ve vztahu čas i sami na sebe. Pokud tomu tak není, může z toho být do budoucna problém. Váš manžel nebo kluk si vás přece vybral, když jste chodila s kamarádkami nakupovat, cvičit a chodila na nejrůznější večírky a oslavy. Nezamiloval se do vás proto, že jste seděla doma a umývala nádobí nebo žehlila. To stejné platí i u mužů. Prostor a čas o samotě potřebuje zkrátka každý, měla by se mu tedy přikládat patřičná důležitost a rozhodně by se neměl podcenit. Být s druhým člověkem je krásné, ale být občas sami se sebou má taky své kouzlo. Navíc si uvědomíte spoustu věcí, které pro vás partner dělá a normálně byste si jich ani nevšimli, začne se vám stýskat, a to krásně oživí váš vztah.

Tak co, už plánujete na příští týden kolonku v diáři?

Já mám ze všeho nejraději, když jsem občas sama doma. Sleduju Sex ve městě nebo jiný podobný seriál, čtu časopisy o módě, občas si otevřu víno a nachystám si dobrou večeři…

Co nejraději děláte o samotě Vy? Napište mi!

 

Krásný den

Přeje

Vaše

 

Ann

 

 

Ann
Ann

Writes this blog for joy, happiness. Spreading love, healthy tips, fashion trends, and a healthy lifestyle over the world. She is trying to discover an easy way for everybody to help and understand the planet. She loves the sea, exploring new places, lovely dresses, food, coffee, and fresh flowers. She is just another free soul.
Thank you so much for every visitor, comment, or sharing.
Live your life every day don’t wait for Friday or Monday because #lifeisabeachcocktail . com !

Find me on: Web | Instagram

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *