Green smoothie bowl jako zelená pro vaše zdraví

Zelené smoothies jsou populárnější než kdy dřív. Zahrádky produkují teď v létě spousty použitelných ingrediencí a zdravý životní styl se stává životním posláním. Proč si udělat zelené smoothie a jak na něj, aby vám chutnalo? Ideální svačinka či večeře v horkých dnech – vsaďte na zelenou a nebudete litovat!

Jakékoliv zelené listy jsou čím dál více vyhledávané a používané do zelených svačinek. Proč? Obsahují poměrně hodně kvalitních bílkovin, železa a ostatních důležitých minerálů, které třeba v samotném ovoci chybí. Nejlepší cestou k dobrému trávení je zelené listy umixovat. Už jste vyzkoušeli zelený drink?

Více informací o smoothies najdete tady ve starším článku na blogu.

Začněte pozvolna a hlavně se nenuťte do žádných velkých porcí. Nejlepší jsou podle mého názoru listy špenátu. Ovocnému smoothie to pak dodá říz, nesníte tolik cukru a velice příjemně vás zasytí. Přidávejte je postupně a později můžete zelenou část navýšit nebo obohatit o jiné listy napříkad salátu, brokolice a dalších. Každé listy jsou chuťově jiné a tak je přidávejte rozumně. Na „zelenou“ chuť si musíte chvíli zvyknout a vytrvat, ale jakmile vám začne chutnat, tak si vytvoříte lásku na celý život….

Dnes vám posílám recept na svoji nejoblíbenější Green smoothie bowl plnou ovoce a zelených listů. Poměry jsem ladila poměrně hodně dlouho, zvláště kvůli chutím. Je na ni nezbytný akorát kvalitní vysokorychlostní mixér, aby bylo vše perfektně rozmixované a chuť stála za to. Vyhněte se mixování v tyčových mixérech…

suroviny na jednu misku:

půl citrónu

1 pomeranč

1 větší banán

4 hrsti špenátu

2 jablka

špetka skořice

voda dle potřeby (já vodu nepřidávám a jím spíše jako hustou kaši, pokud však chcete pravé tekuté smoothie, tak si ho nařeďte dle libosti)

na ozdobu:

ovoce, sezamová mouka, konopný protein, kakao

postup:

Všechny suroviny dobře rozmixujte ve výkonném mixéru. Nejlepší je začít mixovat dle tvrdosti – citrón, pomeranč, banán, potom špenát a nakonec jablka se zázvorem. Na ozdobu můžete přidat kakao, skořici či trochu rostlinného proteinu po cvičení.

Dobrou chuť a krásný začátek týdne

Vám přeje Vaše

Ann

Ann
Ann

Píše tento blog pro radost a pro rozšíření všeobecného povědomí o zdraví, módě a zdravém životním stylu. Snaží se, aby to všechno mělo smysl a aby se každý mohl zapojit. Miluje kávu, čerstvý Vogue, nové šaty, jídlo a řezané květiny. Je už prostě taková…
Z celého srdce ti děkuje za každou návštěvu, komentář a sdílení.
Žij si svůj život, tak jak chceš. Je jedno jestli je pátek nebo pondělí #lifeisabeachcocktail . com !

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *