Green smoothie bowl – jako zelená pro vaše zdraví

Zelené smoothies jsou populárnější než kdy dřív. Zahrádky produkují teď v létě spousty použitelných ingrediencí a zdravý životní styl se stává životním posláním. Proč si udělat zelené smoothie a jak na něj, aby vám chutnalo? Ideální svačinka či večeře v horkých dnech – vsaďte na zelenou a nebudete litovat!

Jakékoliv zelené listy jsou čím dál více vyhledávané a používané do zelených svačinek. Proč? Obsahují poměrně hodně kvalitních bílkovin, železa a ostatních důležitých minerálů, které třeba v samotném ovoci chybí. Nejlepší cestou k dobrému trávení je zelené listy umixovat. Už jste vyzkoušeli zelený drink?

Více informací o smoothies najdete tady ve starším článku na blogu.

Začněte pozvolna a hlavně se nenuťte do žádných velkých porcí. Nejlepší jsou podle mého názoru listy špenátu. Ovocnému smoothie to pak dodá říz, nesníte tolik cukru a velice příjemně vás zasytí. Přidávejte je postupně a později můžete zelenou část navýšit nebo obohatit o jiné listy napříkad salátu, brokolice a dalších. Každé listy jsou chuťově jiné a tak je přidávejte rozumně. Na “zelenou” chuť si musíte chvíli zvyknout a vytrvat, ale jakmile vám začne chutnat, tak si vytvoříte lásku na celý život….

Dnes vám posílám recept na svoji nejoblíbenější Green smoothie bowl plnou ovoce a zelených listů. Poměry jsem ladila poměrně hodně dlouho, zvláště kvůli chutím. Je na ni nezbytný akorát kvalitní vysokorychlostní mixér, aby bylo vše perfektně rozmixované a chuť stála za to. Vyhněte se mixování v tyčových mixérech…

suroviny na jednu misku:

půl citrónu

1 pomeranč

1 větší banán

4 hrsti špenátu

2 jablka

špetka skořice

voda dle potřeby (já vodu nepřidávám a jím spíše jako hustou kaši, pokud však chcete pravé tekuté smoothie, tak si ho nařeďte dle libosti)

na ozdobu:

ovoce, sezamová mouka, konopný protein, kakao

postup:

Všechny suroviny dobře rozmixujte ve výkonném mixéru. Nejlepší je začít mixovat dle tvrdosti – citrón, pomeranč, banán, potom špenát a nakonec jablka se zázvorem. Na ozdobu můžete přidat kakao, skořici či trochu rostlinného proteinu po cvičení.

Dobrou chuť a krásný začátek týdne

Vám přeje Vaše

Ann

Ann
Ann

Writes this blog for joy, happiness. Spreading love, healthy tips, fashion trends, and a healthy lifestyle over the world. She is trying to discover an easy way for everybody to help and understand the planet. She loves the sea, exploring new places, lovely dresses, food, coffee, and fresh flowers. She is just another free soul.
Thank you so much for every visitor, comment, or sharing.
Live your life every day don’t wait for Friday or Monday because #lifeisabeachcocktail . com !

Find me on: Web | Instagram

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *