Inspirace: #Home party v jižním stylu

3-chodové menu inspirované jižním vánkem, Sangria, Prosecco a skvělá dámská společnost… To vypadá na skvělý večer, nemyslíte?! Posílám inspiraci, jak skvěle může vypadat i obyčejný večírek pro vaše kamarádky u vás doma. Kam jsme zavítaly tentokrát? Na slunečné pobřeží a ani na chvíli jsme nelitovaly… Taky už slyšíte příboj a křik racků?

Všichni moc dobře vědí, že tématické večírky – to je moje! Už mockrát jsem je skoro přinutila přijít v kostýmech nebo vymyslet něco netradičního. Nachystat pár jednohubek a skleniček, totiž není až taková zábava. Když už se do něčeho pustím, tak pořádně anebo radši vůbec. No ne?!

Tentokrát jsem se nechala unést jižním stylem. Vytvořila jsem 3-chodové menu, které přesně odpovídalo tomu, že zde byly použity originální suroviny z jižní kuchyně, ale zároveň netradičně upravené do mého zdravého životního stylu. Na čem jsme si tedy pochutnaly?

Předkrm byl jednodušše italský – bezlepkové Penne all’arrabbiata, jako hlavní chod byla výborná ryba ze Španělska – Okáč s brokolicovým pyré se zakysanou smetanou a jako dezert byl raw puding z ovoce s výraznou chutí fíků a kakaa. Ještě jsem dostala bezlepkový dortík z mandlí, který byl taky vynikající a úplně do mého menu zapadal. K tomu jsme tématicky pily Sangriu, Prosecco a nakonec došlo i na bílé víno…

Z dekorací jsem jednoduše naaranžovala růžovou organzu a vybrala mořské dekorace – dřevěný maják, hvězdici, záchranné kolo, hlavně spoustu mušliček, kamínků a svíček. Taky jsem zde využila nádherné řezané květiny, které jsem o víkendu dostala. Bez živých květin nikdy nechystejte stůl nebo tabuli! Nikdy, ale opravdu nikdy to nebude ono.

Líbí se Vám moje inspirace? Jaký tématický večírek jste naposledy chystali Vy? Které jídlo Vás nejvíce zaujalo? Napište mi!

Krásný začátek týdne Vám přeje Vaše

Ann

Ann
Ann

Born in the Czech Republic, I spent 4 years in Spain, which is why the Mediterranean Sea holds such a special place in my heart. Fluent in Czech, English, and Spanish, I embrace the lifestyle of a digital nomad, currently traveling across the world. I studied at a classical music conservatory – playing the clarinet. I’m passionate about books, art, mindfulness, and the traditional slow-paced way of life. The night sky, sunsets, and the pleasure of tasty homemade vegetarian food make me excited.

Find me on: Web | Instagram

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *