5 tipů pro Vaši perfektní #dovolenou!

Konec školního roku se nachýlil ke konci a sezóna rodinných dovolených je již za dveřmi. Už se nemůžete dočkat, až sbalíte kufry a vytáhnete paty z domova za krásnou přírodou či sluníčkem a načerpáte zase energii se svými nejbližšími… Představa je to krásná, ale co když?! Naneštěstí se Vám může stát pár nepříjemností, které celou dovolenou pokazí. Bylo by tedy na místě se pekelně připravit, aby vám nic nestálo v cestě před vaší perfektní dovolenou.

Posbírala jsem ze svých i ze zkušeností ostatních a dala dohromady návod + přidám nakonec jeden cestovatelský tip, který vám ušetří nějaké peníze, abyste si svoji dovču mohli užít na maximum… Tak se na to pojďme společně podívat!

  1. Správný výběr místa si zkontrolujte na mapě!

Nejdůležitější je plánování, plánování a zase plánování. Nejlepší je vybrat vhodnou dovolenou dopředu, abychom měli co nejvíce času si naplánovat nejrůznější detaily. U letenek si dobře zkontrolujte časy odletů, velmi nepříjemné jsou třeba odlety a přílety v brzkých ranních hodinách pro nás, kteří nebydlí v místě letiště. Předtím než si vyberete ten správný hotel či apartmán, je dobré si vyžádat adresu a důkladně prozkoumat okolí. Téměř vše dnes najdete on-line. Jak se na to místo dostanete z letiště, kolik je tam pláží a na které se opravdu chodí koupat, kolik je tam restaurací, kde je nejbližší obchod, zastávka autobusu apod. Jsou to dost důležité detaily, které vám později mohou pěkně znepříjemnit život. Nemyslete si, že se všemu vyhnete i v hotelu – nemusí tam například být dobrá pitná voda anebo budete potřebovat nějaké hygienické potřeby či nějaké jídlo a budete muset tahat balíky vod několik kilometrů. Pokud máte v místě dovolené auto, jsou tyto problémy většinou vyřešeny.

  1. Nátřesk povinností před odjezdem je cestou do pekla!

Znám lidi, kteří si toho někdy v posledním týdnu před dovolenou naloží tolik, že jsou pak vůbec rádi, že se na dovolené vrátí zpátky do normálního stavu. Proto jak jsem uváděla výše – zkuste začít s přípravami dopředu. Tipy na výlety, nejlepší pláže či restaurace můžete mít nachystané už měsíce dopředu a nemusí vás tudíž potom stresovat. Opalovací krémy, nafukovací lehátka, případně outdoorové vybavení si taky můžete nachystat dopředu a začít s balením ostatních věcí dříve. Zhruba měsíc před dovolenou si můžete sepsat seznam věcí, které budete potřebovat udělat nebo zařídit a potom začněte včas a postupně. Vždy se toho logicky nakupí více, ale není nutné se z toho nějak kácet a zhoršovat si stresem váš odjezd, to za to rozhodně nestojí!

  1. Nezapomeňte na auto a cestovní pojištění!

Jestliže se chystáte na delší cestu autem, bylo by dobré auto odvést do servisu a nechat si udělat zběžnou kontrolu. Vyplatí se auto klidně i připojistit, pokud nemáte nějaké asistenční služby automaticky ke svému pojištění (odtah, výměnu kola apod.). Auto se dá pojistit klidně jen na dobu trvání dovolené a stojí to pár stovek. V případě nějakého defektu nebo nehody se vám to může obzvláště v zahraničí několikanásobně vyplatit! Nezapomínejte však i na svoje cestovní pojištění, nikdy nevíte, co se může stát a poplatky za ošetření v zahraničních nemocnicích mohou být opravdu vysoké.

Jestliže chcete tip na velmi levné cestovní pojištění, tak mi nechte dole Váš e-mail a já Vám jej zašlu! Můžete tak ušetřit řádově i několik tisíc korun! A za to můžete mít raději hezkou večeři v restauraci pro celou rodinu! 🙂

  1. Sbalení se není taková věda!

Nepřikládejte moc velkou důležitost balení. Ve své podstatě se bez spousty věcí obejdete a popř. si je můžete v místě dokoupit, pokud nejedete na úplný konec světa. Po čase zjistíte, že se obejdete skoro beze všeho kromě cestovního pasu, dokladů, karty a peněz. 😀 Doporučuji mít s sebou obě tyto platební možnosti, protože nikdy nevíte, co se vám zrovna může stát. Kartu si například můžete nechat na pokoji v trezoru pro případ nouze a s sebou mít v peněžence jen pár drobných. Stejně tak doporučuji, pokud to jde, mít s sebou i pas i občanku a samozřejmě i řidičák, pokud budete řídit. Jestliže vám potom někdo ukradne peněženku, budete mít alespoň na pokoji pas se kterým klidně docestujete domů. Není na škodu si vypsat na papír nebo do mobilu tel. čísla pro blokaci platebních karet, číslo na pojišťovnu a zjistit si nouzová čísla v dané zemi.

  1. Zbavte se nereálných představ a celou dovolenou si prostě užijte!

Často jsou lidi tolik ve stresu před dovolenou a vlastně tak nějak celý rok, že potom na dovolené mají nereálné představy o tom, jaké to bude. Doporučuji se jich zbavit, abyste nebyli zklamaní. Zároveň poznáte dobře i svého partnera/ku, se kterým se každý den vídáte třeba jen pár hodin večer. Proto to někdy může zaskřípat a spousta rodinných dovolených je pak spíše utrpením. Zkuste spolknout rýpavé a jedovaté poznámky, nasadit úsměv a hodit se do pohody. O tom by to přece mělo být, no ne?!

Pokud máte zájem o tip na velmi levné cestovní pojištění pro celou rodinu, tak přímo tady mi napište Váš e-mail a já Vám jej zašlu!

A pokud jste ještě nečetli článek o přírodních opalovacích krémech, tak doporučuji přečíst zde. Na dovolenou se Vám to určitě může hodit…

Jinak přeji všem krásnou a perfektní dovolenou!

 

S láskou

Vaše

 

Ann

Ann
Ann

Born in the Czech Republic, I spent 4 years in Spain, which is why the Mediterranean Sea holds such a special place in my heart. Fluent in Czech, English, and Spanish, I embrace the lifestyle of a digital nomad, currently traveling across the world. I studied at a classical music conservatory – playing the clarinet. I’m passionate about books, art, mindfulness, and the traditional slow-paced way of life. The night sky, sunsets, and the pleasure of tasty homemade vegetarian food make me excited.

Find me on: Web | Instagram

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *