Revoluce v menstruaci – už žádné vložky ani tampóny!

Ještě před několika lety byste za vložky nebo tampóny platily zlatem. Doba se ale mění. Tyto jednorázové hygienické pomůcky pro dámy ve velkém znečišťují životní prostředí. Každá žena za rok naplní poměrně hodně košů plných odpadu. Nehledě na to, že jsou běleny chemií a řekněme, že ne vždy jsou pohodlné. Jakou novinku jsem právě měla možnost vyzkoušet? Možná jste o ní ještě neslyšely, ale určitě ještě uslyšíte…

Na business setkání v Olomouci jsem měla možnost osobně poznat velice milou slečnu Lindu, která se svým týmem SNUGGS již nějakou dobu vyrábí, testuje a propaguje menstruační kalhotky. Musím se přiznat, že mě to velice zaujalo. Jedná se o speciální složení látek, ze kterých jsou vyrobeny a v době menstruace na sobě nemusíte mít nic jiného než tyto kalhotky, které mají savost zhruba 3 tampónů. Můžete je nosit na noc nebo v průběhu celé menstruace, klidně i jako doplnění ke kalíšku. Po použití je stačí vyprat a co je hlavní, můžete je používat opakovaně…

Dostala jsem jedny kalhotky na vyzkoušení a troufám si tvrdit, že fungují skvěle. Vypadají i velice dobře, takže se konečně i při svých dnech můžu cítit příjemně. Já jsem je doplnila ke kalíšku, který už nějakou dobu používám a musím říct, že jsem velice spokojená. Přiobjednám si jich zřejmě víc a tudíž moje menstruace konečně nebude zatěžovat planetu… 

Ve spolupráci s Lindou pro vás chystáme instagramovou soutěž o tyto kalhotky, takže je budete moci vyzkoušet i vy a to zcela zdarma! #staytuned

Nachystala jsem si i pár otázek pro Lindu, abyste se o nich mohly dozvědět více přímo od zdroje. Zároveň chci tímto ukázat, že menstruace určitě není takové tabu ve společnosti, jak si někteří možná myslí a taky, že by nad ní měly ženy začít více přemýšlet a to nejen z pohledu ekologie a udržitelnosti, ale dopřát si i odpočinek a nestydět si přiznat, “že zrovna dnes není váš den.”


A teď už…

Linda

Zakladatelka & CEO
SNUGGS

https://getsnuggs.com

Proč jste začali vyrábět tyto kalhotky?
Nosila jsem kalhotky našich konkurentů, strašně se mi líbil ten nápad, ale nevyhovovalo mi, jaké látky používají. Tak jsem se začala zajímat o to, jak vyrobit vlastní a z lepších materiálů.


V čem jsou unikátní? Z čeho jsou vyrobeny?
Naše funkční vrstva se skládá ze 3 částí. První je savá, je vyrobená z materiálu, který je podobný sportovnímu oblečení. Tato část má za úkol velmi rychle vsáknout tekutinu dovnitř, aby se žena cítila v suchu a pohodlně. Pod tím je bavlna, která kapalinu udrží. A jako poslední je vrstva nanovláken. Ty mají za úkol tekutinu nepropustit a zároveň jsou paropropustné, což vede k tomu, že kalhoty neinklinují k zapáchání. Všechny vrstvy, které používáme jsou velmi tenké, takže nám ženy po vyzkoušení říkají, že se cítí jako kdyby na sobě měly svoje běžné kalhotky. 


Nemusím tedy během mestruace nosit vůbec nic jiného?
Současná varianta je pro slabou nebo střední menstruaci, takže pokud má žena takovou menstruaci, nemusí mít nic jiného. Třeba já nosím už víc jak rok jenom kalhotky (pouze pokud chci jít během menstruace plavat, použiju jednorázově tampón).
Ženy se silnou menstruací je nosí jako pojistku k tampónu nebo kalíšku. Ve dny, kdy mají menstruaci už slabší, mohou nosit pouze kalhotky.
Nyní ale zrovna vyvíjíme kalhotky pro silnou menstruaci, takzvané superabsorbční. Právě je testujeme a hledáme další testerky!


Jak dlouho mi vydrží, když je budu normálně prát? Nemůžou se nějak “pokazit”?
Kde je můžu koupit a kolik stojí?

Kalhotky vydrží rok až dva podle toho, jak často a jakým způsobem je žena pere. My doporučujeme po použití opláchnout v ruce ve studené vodě a prát je na 40 stupňů, bez aviváže, s tekutým pracím práškem.
Dají se koupit u nás na webu: getsnuggs.com a jsou nyní ve slevě za 28 euro.


Doufám, že se Vám dnešní trochu netradiční článek líbil a že jste se třeba dozvěděly i něco nového v této oblasti…
Přeji Vám krásný den!
S láskou Vaše

Ann

Ann
Ann

Born in the Czech Republic, I spent 4 years in Spain, which is why the Mediterranean Sea holds such a special place in my heart. Fluent in Czech, English, and Spanish, I embrace the lifestyle of a digital nomad, currently traveling across the world. I studied at a classical music conservatory – playing the clarinet. I’m passionate about books, art, mindfulness, and the traditional slow-paced way of life. The night sky, sunsets, and the pleasure of tasty homemade vegetarian food make me excited.

Find me on: Web | Instagram

2 Comments

 1. Berushkapet
  14. 7. 2019 / 22:26

  Boží! Díky za bližší info…už se těším až vyzkouším ❤️

  • Ann
   Author
   15. 7. 2019 / 15:19

   Není zač!😇 Jsme rádi, že máte radost! ❤️

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *