Fotoreportáž – Top móda 2018, Kroměříž

V sobotu jsem zavítala po delší době do společnosti a to při příležitosti módní přehlídky přímo v Arcibiskupském zámku u nás v Kroměříži, kterou jsem si nemohla nechat ujít. Ochutnávku některých modelů jste mohli vidět na mém Instagramu. Naštěstí Vám to nestačilo a požádali jste mě, abych o tom napsala. Tak se tedy pojďme společně podívat do světa módy!

Top móda, jak se tato perfektní akce nazývá, se u nás konala již po sedmnácté. Celou akci má společně s výbornou organizací na svědomí Agentura Fatima. Naše město navštívili modelky, stále ještě úřadující Česká Miss, modelové a šest módních návrhářů zde představilo své nové kolekce. Top móda se však snaží dát obyčejné módní přehlídce jiný rozměr, a to ve spojení s charitou. Výtěžek z módní přehlídky je věnován Naději Otrokovice, která se stará o lidi s handicapem. Mimo jiné i někteří odvážlivci si zde předvedli pár modelů a publikum je podpořilo velkým potleskem. Celým večerem provází výborný a vtipný Jan Čenský a dokonalé atmosféře přispívá Sněmovní sál v historickém zámku, kde se mimo jiné natáčel třeba i slavný Amadeus. Atmosféra je tedy více než slavnostní, obzvláště se skleničkou šampaňského v ruce o přestávce…

Návrháři:

Sandra Švédová

Sandra se ve své nové kolekci FW/18 pokoušela “utéci z reality všedního dne” a pokusila se pracovat s novým materiálem, jímž je kovové vlákno. Zní to velmi zajímavě a myslím, že se to více než povedlo. Barvy byly hlavně černá, šedá a bílá a já osobně si myslím, že se jednalo o velmi nositelné kousky s trochou minimalismu… Posuďte sami!

Michal Marek

A jeho kolekce, která nese jméno ALTERNATIVE FUTURE a sám návrhář jí popisuje těmito slovy: “Nosným tématem nové kolekce je naše budoucnost a její alternace. Podstatou naší budoucnosti jsou naše myšlenky.” Velmi šikovný návrhář, který mimo jiné působil nějakou dobu i jako make-up artista pro značku Chanel, avšak toužil i po své vlastní tvorbě. Navrhuje kolekce jak pro dámy, tak i pro pány. Zakládá si na originalitě, nezná limity a pracuje s kvalitními látkami se smyslem pro cit barev celých modelů… Za mě perfektní kvalitní kousky, velmi mě zaujaly modely pro muže.

Marie Zelená

Je česko-slovenská módní návrhářka a ve své tvorbě, kterou tvoří převážně večerní šaty se velmi soustředí na návrat k hodnotám a tradicím. Velmi mě zaujaly její šaty, které měly na sukni vyobrazená česká a slovenská místa – hrady či přírodu. Působilo to velmi originálně a hlavně vlastenecky.

Jiřina Tauchmanová

Představila svoji kolekci GLAMOUR. Jak samotný název vypovídá, šlo hodně o půvab dámských křivek za použití pastelových barev, luxusních krajek a úžasných střihů.

Bc. Petr Kalouda

Jeho kolekce s názvem BARE odprošťuje od zdobných prvků a čerpá v historii. Řekla bych, že se jedná o velmi extravagantní, avšak velmi vkusnou kolekci plnou zajímavých detailů. Mě osobně velmi nadchla!

Luděk Hanák

Na závěr Luděk Hanák s jeho kolekcí Flow. Luděk mimo jiné obléká i finalistky České Miss. Tvoří především společenské šaty. Musím říct, že šaty byly opravdu perfektní a některé z nich bych si nejradši hned odnesla domů…

A co říkáte na všechny kolekce a modely Vy? Napište mi Vaše názory, budu se moc těšit…

Na závěr můžete ohodnotit i můj outfit! Zvolila jsem trochu něco extravagantnějšího na takovou událost a myslím, že se mi výsledný look docela povedl. Všimněte si drobného detailu v podobě odstínu rtěnky a psaníčka.

Krásný den Vám přeje

Vaše

 

Ann

 

Ann
Ann

Writes this blog for joy, happiness. Spreading love, healthy tips, fashion trends, and a healthy lifestyle over the world. She is trying to discover an easy way for everybody to help and understand the planet. She loves the sea, exploring new places, lovely dresses, food, coffee, and fresh flowers. She is just another free soul.
Thank you so much for every visitor, comment, or sharing.
Live your life every day don’t wait for Friday or Monday because #lifeisabeachcocktail . com !

Find me on: Web | Instagram

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *