Můžeš být kýmkoliv budeš chtít…

Chtěla ses jako malá stát vílou, která při východu slunce tančí bosá v trávě plné rosy nebo princeznou, která čeká, až ji z jejího prokletí vysvobodí princ na bílém koni? Nebo sis přála být indiánkou, která běhá, kdekoliv se jí zachce, je nespoutaná a svá se svou tmavou hřívou vlasů či královnou svého vlastního světa, ať už byl jakýkoliv? Jak naše dětské sny ovlivňují celý náš život a proč je někdy dobré se vrátit do dětství a žít alespoň chvíli v pohádkách? A co o nás prozrazují naše dětské touhy?

Každý z nás měl jako malý svoji možná tajnou představu svého dospělého života. Chtěli jsme být hrdiny, nadpřirozenými bytostmi či obyčejnými lidmi, kteří dělají dobré věci a svět je za to odmění. Nekončí snad každá pohádka poučením: “A tak dobro zvítězilo nad zlem a nenávistí”? Všechny zlé čarodějnice, králové, podvodníci, zloději a další záporné postavy byli vždy nakonec potrestáni a poraženi. Proč však dnes neděláme jen ty dobré věci a nenecháme záporné postavy, aby je zlo porazilo samo? Proč se staráme více o druhé než sami o sebe?

Jak člověk rostl, svět ho začal ochuzovat o iluze a pohádky. Najednou nebylo tak jednoduché být hrdinou nebo se vždy zachovat správně, a tak jsme postupně všechnu svoji víru ztratili a ujistili se v tom, že chyby dělá každý, tak proč jich nemůžeme nadělat ještě víc? Na každou naši chybu jsme nabalili další tři a místo abychom se z nich poučili, jsme jen a jen čekali, kdy jedna z nich praskne a my ji budeme muset zalepit nějakou další. Postupně se z nás začali stávat i záporné postavy nebo alespoň v části z nás, a tak jsme nad sebou zlomili hůl a řekli, že to nejde. Nikdo nám totiž v pohádkách neukázal, jak je to těžké – nedělat velké chyby a rozhodovat se správně a především kolik to vyžaduje práce na sobě samém.

Vzpomeň si na to, když jsi byl dítě… Která pohádková bytost tě nejvíce učarovala a proč? Kdo byl tvým hrdinou? Dnes už se na něj můžeš podívat realisticky a sám v sobě si rozebrat, proč sis ho tehdy vybral a proč jsi chtěl takový být a taky jestli takovým jsi? Chtěl jsi být vždycky kovbojem, jezdit na koních a poznávat nové kraje plné dobrodružství? Nebo jsi raději chtěl sedět ve své komnatě na zámku a z té poznávat svět? Spousta těchto věcí o tobě dodnes vypovídá. Nikdo si nevybral nějakého hrdinu jen tak. V dětství jsme totiž byli sami sebou a tuto nádhernou vlastnost jsme časem ztratili ve spoustě tvářích, které byli často nutné k našemu přežití.


Co na tom záleží… nikdy není dost pozdě, abyste byli kýmkoliv, kým chcete být.“

—  Francis Scott Fitzgerald

citaty.netProto si vzpomeň na svého dětského hrdinu a nezapomeň na to, že můžeš být kýmkoliv budeš ty sám chtít. Nežij svůj život podle očekávání ostatních, žij ho, jak ty sám chceš v té nejlepší možné verzi, aby ses jednou otočil a byl šťastný z toho, co jsi dokázal. Nečekej na perfektní příležitost, ta nikdy nepřijde. Začni žít a pamatuj, že dobro vždy zvítězí nad zlem. Nechtěj nikoho trestat a nikoho napravovat. Svět to zařídí sám, buď jen tou nejlepší verzí sám sebe. Jedině tak budeš šťastný…

Ann
Ann

Writes this blog for joy, happiness. Spreading love, healthy tips, fashion trends, and a healthy lifestyle over the world. She is trying to discover an easy way for everybody to help and understand the planet. She loves the sea, exploring new places, lovely dresses, food, coffee, and fresh flowers. She is just another free soul.
Thank you so much for every visitor, comment, or sharing.
Live your life every day don’t wait for Friday or Monday because #lifeisabeachcocktail . com !

Find me on: Web | Instagram

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *