Největší nepřítel nás všech?!

Můžeme dnes dělat úplně všechno, nač si vzpomeneme. Nezáleží na tom, jestli jste muž nebo žena, jestli jste v důchodu či jste zrovna vyšli střední. Všichni máme stejné možnosti, ale dost často toho nevyužíváme. Proč? Odpověď je jednoduchá: neustále se něčeho nebo někoho bojíme. Jediná věc, která nám však ve skutečnosti opravdu brání plnit si své sny a dělat si věci přesně tak, jak bychom chtěli, je naše mysl, přesněji řečeno náš strach a naše obavy.

Všichni se neustále ohlížíme na ostatní. Na sociálních sítích sledujeme, kdo si koupil nový parfém, notebook či auto, kdo jede letos na dovolenou a kdo si pořídil nový dům. V záplavě těchto nepodstatných informací však přestáváme logicky uvažovat a neustále se s ostatními porovnáváme. Pokud si však z těchto rovnic připadáme méněcenní, tak se začneme cítit neužiteční a neúspěšní. A tyhle počty, věřte mi, nejsou opravdu nic, čím byste se měli zabývat…

Také máme dost často pocit, že pokud uděláme chybu, tak nás ostatní odsoudí. Pravděpodobně to pochází z naší hlavy, protože (a teď ruku na srdce) nám sem tam uklouznou nějaké rozsudky z našich úst a někdy jen proto, abychom se my sami cítili líp. Navíc posuzování a neustálé srovnávání jsme se dokonale naučili ve škole. Včetně někdy dost nepříjemného soupeření a taky pocitů méněcennosti, když jsme zjistili, že ve všech předmětech rozhodně nejsme supermani či superženy.

Chtěli bychom začít žít svůj vysněný život a neustále na něco čekáme – na lepší práci, na lepší nabídku nebo na lepšího partnera. Jak můžeme ale chtít něco změnit, když se bojíme udělat kroky do neznáma a neustále zůstáváme zamrzlí v tom svém stereotypu, soudní síni a závistivých komentářích?!

Jak zatočit jednou pro vždy se strachem?!

Přestaňte se obávat věcí, které se pravděpodobně ani nikdy nestanou. Zkuste se vždy zamyslet, zda jsou Vaše obavy oprávněné a zda k nim opravdu dojde. V 80% případů se většinou bojíme právě těchto věcí, které jsou pouze v naší hlavě.

Zapracujte na svém sebevědomí. Pokud tak učiníte, rozhodně nebudete zklamaní. Je těžké neohlížet se na názory ostatních a rozhodovat se nezávislé, pokud máte o sobě samém pochybnosti.

Žijte svůj život nejlépe, jak umíte. Nesrovnávejte a neodsuzujte lidi. Hlavně pamatujte na to, že pokud se užíráte strachem, trestáte tím akorát sami sebe. A to přece nechcete! Jestliže pak přijdou problémy, tak najděte nejlepší způsob, jak je vyřešit a potom je odložte do zásuvky. Nemusíte přece chodit s hlavou plnou starostí a při první otázce je na všechny hned vysypat jako lavinu.

V momentě kdy se přestanete bát, se Vám otevřou v životě místa, o kterých jste vůbec netušili. A hlavně budete úplně #free a nezávislí. Vy jste přece Ti, kdo rozhodují o svém životě!

#neverstopdreaming

Mějte se krásně a slibte mi: “už žádné starosti!”

Vaše

Ann

Ann
Ann

Writes this blog for joy, happiness. Spreading love, healthy tips, fashion trends, and a healthy lifestyle over the world. She is trying to discover an easy way for everybody to help and understand the planet. She loves the sea, exploring new places, lovely dresses, food, coffee, and fresh flowers. She is just another free soul.
Thank you so much for every visitor, comment, or sharing.
Live your life every day don’t wait for Friday or Monday because #lifeisabeachcocktail . com !

Find me on: Web | Instagram

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *