Největší nepřítel nás všech?!

Můžeme dnes dělat úplně všechno, nač si vzpomeneme. Nezáleží na tom, jestli jste muž nebo žena, jestli jste v důchodu či jste zrovna vyšli střední. Všichni máme stejné možnosti, ale dost často toho nevyužíváme. Proč? Odpověď je jednoduchá: neustále se něčeho nebo někoho bojíme. Jediná věc, která nám však ve skutečnosti opravdu brání plnit si své sny a dělat si věci přesně tak, jak bychom chtěli, je naše mysl, přesněji řečeno náš strach a naše obavy.

Všichni se neustále ohlížíme na ostatní. Na sociálních sítích sledujeme, kdo si koupil nový parfém, notebook či auto, kdo jede letos na dovolenou a kdo si pořídil nový dům. V záplavě těchto nepodstatných informací však přestáváme logicky uvažovat a neustále se s ostatními porovnáváme. Pokud si však z těchto rovnic připadáme méněcenní, tak se začneme cítit neužiteční a neúspěšní. A tyhle počty, věřte mi, nejsou opravdu nic, čím byste se měli zabývat…

Také máme dost často pocit, že pokud uděláme chybu, tak nás ostatní odsoudí. Pravděpodobně to pochází z naší hlavy, protože (a teď ruku na srdce) nám sem tam uklouznou nějaké rozsudky z našich úst a někdy jen proto, abychom se my sami cítili líp. Navíc posuzování a neustálé srovnávání jsme se dokonale naučili ve škole. Včetně někdy dost nepříjemného soupeření a taky pocitů méněcennosti, když jsme zjistili, že ve všech předmětech rozhodně nejsme supermani či superženy.

Chtěli bychom začít žít svůj vysněný život a neustále na něco čekáme – na lepší práci, na lepší nabídku nebo na lepšího partnera. Jak můžeme ale chtít něco změnit, když se bojíme udělat kroky do neznáma a neustále zůstáváme zamrzlí v tom svém stereotypu, soudní síni a závistivých komentářích?!

Jak zatočit jednou pro vždy se strachem?!

Přestaňte se obávat věcí, které se pravděpodobně ani nikdy nestanou. Zkuste se vždy zamyslet, zda jsou Vaše obavy oprávněné a zda k nim opravdu dojde. V 80% případů se většinou bojíme právě těchto věcí, které jsou pouze v naší hlavě.

Zapracujte na svém sebevědomí. Pokud tak učiníte, rozhodně nebudete zklamaní. Je těžké neohlížet se na názory ostatních a rozhodovat se nezávislé, pokud máte o sobě samém pochybnosti.

Žijte svůj život nejlépe, jak umíte. Nesrovnávejte a neodsuzujte lidi. Hlavně pamatujte na to, že pokud se užíráte strachem, trestáte tím akorát sami sebe. A to přece nechcete! Jestliže pak přijdou problémy, tak najděte nejlepší způsob, jak je vyřešit a potom je odložte do zásuvky. Nemusíte přece chodit s hlavou plnou starostí a při první otázce je na všechny hned vysypat jako lavinu.

V momentě kdy se přestanete bát, se Vám otevřou v životě místa, o kterých jste vůbec netušili. A hlavně budete úplně #free a nezávislí. Vy jste přece Ti, kdo rozhodují o svém životě!

#neverstopdreaming

Mějte se krásně a slibte mi: „už žádné starosti!“

Vaše

Ann

Ann
Ann

Píše tento blog pro radost a pro rozšíření všeobecného povědomí o zdraví, módě a zdravém životním stylu. Snaží se, aby to všechno mělo smysl a aby se každý mohl zapojit. Miluje kávu, čerstvý Vogue, nové šaty, jídlo a řezané květiny. Je už prostě taková…
Z celého srdce ti děkuje za každou návštěvu, komentář a sdílení.
Žij si svůj život, tak jak chceš. Je jedno jestli je pátek nebo pondělí #lifeisabeachcocktail . com !

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *