Oblečte se teple, ale #stylově

Dny se brzy chýlí ke svému konci a brzy se stmívá. Listí už je na většině stromech opadané a příroda se již pomalu, ale jistě chystá na nadcházející zimu. Jak jste na tom vy? Je váš šatník nachystaný na zimu? Nechybí mu ani teplé, pohodlné kousky? Nebo se řídíte heslem: “pro krásu se musí trpět” a nic teplého na vás ve skříní nečeká? Protože v tom prostě nevypadáte dobře? Mám pro vás uklidňující zprávu – můžete v klidu vsadit na teplé kousky a přitom vypadat skvěle. V tomto článků vám dám pár tipů jak nezmrznout, ale zároveň nevypadat jako sněhulák…

1) Kožich nebo kožešinové doplňky

 

Kožichy byly nejenom doplňkem, ale důležitou součástí oblečení lidí již od pradávna. Je jasným faktem, že jsou opět v módě. Já osobně nejsem zastáncem pravých kožešin ze zvířat, nicméně chápu majitele těchto kousků, že na ně nedají dopustit kvůli komfortu, který nabízejí. Dobrá zpráva pro nás ostatní, kteří nechtějí podporovat zabíjení zvířat je, že se dnes vyrábějí kožichy i z umělých materiálů a i ty jsou velmi příjemné a pohodlné na nošení. Navíc kožich vypadá velmi nadčasově a stylově. Můžete ho nosit k šatům na ples nebo k džínům do práce – je opravdu hodně variabilní. V současné době jsou velmi trendy delší kožešinové vesty, které doplní perfektně váš outfit a zároveň se můžete cítit jako královna, protože vypadají vážně úžasně a zároveň nejde zapomenout na tepelný komfort, pokud je u vás v kanceláři chladněji.

2) Teplé materiály

 

Další důležitou věcí, kterou poznáte hlavně v chladnějších měsících je složení materiálů vašeho oblečení. Ač se v průběhu roku může zdát, že je to poměrně nedůležitá informace, má svoje opodstatnění. Umělé materiály dost často neudržují na těle příjemné teplo a dobře neizolují. Někdy se vám v některých kouscích může zdát, že vás látka dokonce “ochlazuje”. Opět je nejlepší cesta obrátit se k přírodním materiálům, ze kterých si lidé pletou svetry již po staletí. Příjemné teplo vytvářejí nejčastěji vlny a to buďto ovčí, alpačí (z lamy alpaky) nebo třeba i velbloudí. Další velmi žádanou a drahou látkou je kašmír, který se vyrábí ze srsti kašmírské kozy. Je vhodné na zimu trochu zainvestovat a pořídit si pár lepších a kvalitnějších halenek či svetříků z těchto materiálů. Samotná ovčí vlna může někdy trochu “kousat”, proto doporučuji vybírat oblečení, které má ve složení zakomponovanou vlnu merino, která je velmi příjemná na dotek a “nekouše”. Spousta známých a kvalitních módních značek vyrábí kašmírové šály nebo ovčí svetry již léta. Jedinou nevýhodou těchto velmi teplých a funkčních kousků oblečení je, že u nich musíte dát pozor při praní. Většina z nich by neměla překročit hranici 30 stupňů a dost často byste je měli prát i ve speciálních přípravcích, jinak by se vám váš oblíbený nový svetřík mohl hodně seprat.

 

3) Teplá a kvalitní obuv

 

Poslední důležitou částí, alespoň podle mě, jsou kvalitní a teplé boty. Je příhodné u nich vsadit spíše na pohodlnost a nenechat se zlákat například na vysoké podpatky – na náledí tuhle radu oceníte nastotisíckrát. Dříve se kvalitní boty vyráběly z kůže, která má skvělé vlastnosti, protože například neproteče. Dnes už často kůži nahradily umělé materiály a ty nejsou zdaleka tak dobré. Často se vám v nich může zapařit noha, protože jsou málo prodyšné a tak podobně. Já mám již druhým rokem připravené na zimu velmi kvalitní válenky, které jsou vyrobeny z kůže a tudíž ani ve sněhu neprotečou. Uvnitř je našitá teplá ovčí vlna, takže si je nemůžu vynachválit. Doporučuju dobře zvážit koupi vašich zimních bot a rozhodně nepodcenit materiály, ze kterých jsou vyrobeny, stejně jako je tomu u oblečení. Není nic horšího přece, než když vám ” teče do bot”. 🙂

Přeji vám krásný den!

Vaše

 

Ann

Ann
Ann

Born in the Czech Republic, I spent 4 years in Spain, which is why the Mediterranean Sea holds such a special place in my heart. Fluent in Czech, English, and Spanish, I embrace the lifestyle of a digital nomad, currently traveling across the world. I studied at a classical music conservatory – playing the clarinet. I’m passionate about books, art, mindfulness, and the traditional slow-paced way of life. The night sky, sunsets, and the pleasure of tasty homemade vegetarian food make me excited.

Find me on: Web | Instagram

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *